Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ୨ ଯୁବକ, ଜଣେ ଉଦ୍ଧାର, ଅନ୍ୟଜଣେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲା ଗୁଗଲ, ଡୁଡଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ଟିକ୍ ଟକ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନକୁ ଆସିଛି କି ମେସେଜ ? ସାବଧାନ, ହୋଇପାରେ ସମସ୍ୟା

30/08/2020 at 2:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୦୮ : ଚାଇନା ଆପ ଟିକଟକ ଭାରତରେ ବ୍ୟାନ ହୋଇସାରିଛି | ସରକାର ଏହି ଚାଇନା ଆପ ବ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିବା ପାଇଁ ଏହାର ଅଲଗା ଅଲଗା ଭର୍ସନର ମେସେଜ ଆସୁଛି | ଲୋକଙ୍କୁ ମୋବାଇଲକୁ କିଛି ଦିନ ହେଲା ମେସେଜ ଆସୁଛି ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଟିକଟକ ଭାରତକୁ ପୁଣି ଫେରିଛି | ଏହି ମେସେଜରେ ଟିକଟକ ପ୍ରୋ (TikTok Pro )ନାମକ ଆପର ଲିଙ୍କ ରହିଛି | ମେସେଜ ପାଇବା ପରେ କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେଣି | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦଜନକ ହୋଇପାରେ | ମେସେଜରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଟିକଟକ ଭାରତକୁ ପୁଣି ଫେରିଛି ଏବଂ ନୂଆ ଫିଚର ସହ କ୍ରିଏଟିଭ ଭିଡିଓ କରାଯାଇପାରିବ | ଏହା ସହ ଏକ ଲିଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯାହାକୁ ୟୁଜର୍ସ ଅସଲି ଭାବି କ୍ଲିକ କରି ଡାଉନଲୋଡ଼ କରୁଛନ୍ତି |

ଅଧିକାଂଶ ମାମଲାରେ ଏହିଭଳି ଲିଙ୍କ ଖୋଲିଲେ ଫୋନ ଅଜଣା ଆପ ଇନଷ୍ଟଲ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥାଏ | ଏହାପରେ ୟୁଜର୍ସ ପରମିସନ ଅନ କରିବା ପରେ ଇନଷ୍ଟଲ ଅପ୍ସନ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଆପ ଫୋନରେ କାମ କରିଥାଏ |

ଯେଉଁମାନେ apk ଫାଇଲ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରି ଆପ ଚଳାଉଛନ୍ତି ସେମାନେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି ଯେ ଏହା କେତେ ବିପଦଜନକ | ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଫାଇଲ ଅଫିସିଆଲି ଫୋନରେ ନଥାଏ ଏବଂ  ଆପଣ apk ଫାଇଲ ବ୍ୟବହାର କରୁଥାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଜାଣିପାରିନଥାନ୍ତି ଯେ ସେଥିରେ କଣ କଣ ମୋଡିଫାଏ କରାଯାଇଛି | ଅର୍ଥାତ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ ସହଜରେ ମେଲୱେର୍, ସ୍ପାଏୱେୟର ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ apk ଫାଇଲ ଡେଭେଲପରକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇପାରେ | ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ଏକ ନୂଆ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରୁ ଆପ୍ ଅନେକ ଜିନିଷର ଅନୁମତି ମାଗିଥାଏ | ଏହି ଅନୁମତି ପାଇଁ ରାଜି ହେଲେ ଡେଭେଲପରକୁ ଜଣାପଡ଼ିଯାଏ ଯେ ଆପଣ କୁଆଡେ ଯାଉଛନ୍ତି, କାହା ସହ କଥା ହେଉଛନ୍ତି | ଅର୍ଥାତ ଫୋନ ଆକ୍ସେସ କରାଯାଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଏହିସବୁ ମେସେଜକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଉଚିତ |

   Related Posts