scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସାତକୋଶିଆରେ ସୁନ୍ଦରୀର ଆଉ ଏକ ଶିକାର ; ମଣିଷ ମାରିବାର ଦିନକ ପରେ ଆଜି ପୁଣି ବଳଦ ମାରିଲା

22/10/2018 at 10:52 AM

ଅନୁଗୋଳ ୨୨|୧୦:  ସୁନ୍ଦରୀକୁ ନେଇ ଅନୁଗୋଳ ସାତକୋଶିଆ ଅଶାନ୍ତ ହୋଇପଡିଛି । ଗତକାଲି ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ବାଘ ମାରିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଇଁସି ଗାଁରେ ଉତ୍ତେଜନା ଏବେ ଯାଏଁ ଥମିନି । ଆଜି ପୁଣି ଟାଇଁସି ପାଖ କୁମୁରି ଗାଁରେ ଏକ ବଳଦକୁ ସୁନ୍ଦରୀ ମାରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବଳଦକୁ ସୁନ୍ଦରୀ ମାରିଥିବା ନେଇ  ବନବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି । ବାଘ ଆତଙ୍କ ନେଇ ଏବେବି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି । ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅନୁଗୋଳ ଟାଇଁସି ଗାଁରେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ।

ଗତକାଲି ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ପାଇଁ ଘଟିଥିଲା ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ । ଅନୁଗୋଳ ଟାଇଁସିରେ ବାଘ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଲୋକ ରାସ୍ତାକୁ  ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଏବଂ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଲାଗି ପୋଲିସ ଲାଠି ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା, ଲୁହବୁହା ବାଷ୍ପ ବି ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା । ଆଉ ଲୋକେ ବି ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଢେଲାପଥର ମାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁକ ଭାଙ୍ଗି ଦେବା ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଲୋକେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ସେପଟେ ପୋଲିସର ଲାଠି ମାଡରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଆଜିବି ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ରହିଛି ।

ସୁନ୍ଦରୀ ବାଘୁଣୀକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ବାଘୁଣୀକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ସେଠାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ ଟିମ୍ । ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ ଟିମ୍ ରେ ପଶୁ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଡେରାଡୁନର ମଧ୍ୟ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଆସିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପିସିସିଏଫ୍ । ତେବେ ସେମାନେ ସୁରକ୍ଷା ଲୋଡିଛନ୍ତି । ଏପଟେ ସହଯୋଗ କରିବା ଲାଗି ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି ପୋଲିସ । ଟାଇଁସି ଗାଁର ୩ କିଲୋମିଟର ଭିତରେ ବାଘୁଣୀ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଲୋକେ ଭୟରେ ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts