oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ବାଘ ! ଭୟଭୀତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବନ ବିଭାଗର ପାଟ୍ରୋଲିଂ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉଗ୍ରରୂପ ରୂପ ନେଲା ପାରିବାରିକ କଳହ, ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ
  • ||
  • ୫ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ସାର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୧୪ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ପୂଜାରେ ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୨୬ରୁ ୨୯ ଯାଏ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚିବ
  • ||

୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ବନ୍ଦ ଘରେ ରହୁଥିଲେ ୩ ଭାଇ-ଭଉଣୀ, ସମସ୍ତେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ : ଉଦ୍ଧାର କଲା ଏନଜିଓ

28/12/2020 at 5:00 PM

ଗାନ୍ଧୀନଗର ୨୮/୧୨ : ଗୁଜରାଟର ରାଜକୋଟରେ ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ୩ ଜଣ ଭାଇ ଭଉଣୀ  ନିଜେ ନିଜକୁ ପ୍ରାୟ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଏକ ଘରେ ବନ୍ଦ କରି ରଖିଥିଲେ । ଗୋଟିଏ NGO ସହାୟତାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା  ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସଂପୃକ୍ତ ୩ଜଣ ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ବୟସ ୩୦ ରୁ ୪୨ ବର୍ଷ ହେବ । ଏନଜିଓ ସେବା ସଂସ୍ଥା ସାଥୀ ସେବା ଗ୍ରୁପର ସଦସ୍ୟମାନେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉକ୍ତ ଘରର କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ଘର ବିଲକୁଲ ଅନ୍ଧାର ଥିଲା ଏବଂ ଭିତରୁ ବାସି ଖାଦ୍ୟର ଗନ୍ଧ ବାହାରୁଥିଲା । ଏନଜିଓ ସଂସ୍ଥାର ସଦସ୍ୟ ଜାଲପା ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨ ଭାଇ ଅମରେଶ ଏବଂ ଭବେଶଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ମେଘନା ପ୍ରାୟ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ନିଜକୁ ଏହି ଘରେ ବନ୍ଦ କରି ରଖିଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି ଘର ଭିତରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଶୋଚନୀୟ ଥିଲା । ସେମାନେ ଗୋଟିଏ ଘର ଭିତରେ ରହି ଏକେ କମଜୋର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଯେ, ଠିଆ ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ସକ୍ଷମ ନଥିଲେ ।

୩ ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଯିବା ପରେ ପିଲାମାନେ ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ରହୁଥିଲେ । NGOର ସଦସ୍ୟମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଆଣିବା ପରେ ସଫା ସୁତରା କରିବା ସହ ବାଳ ଏବଂ ଦାଢି କାଟିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନକୁ ନିଆଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ମିଳିପାରିବ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କ ପିତା ନବୀନ ମେହେଟ୍ଟା (୮୦ବର୍ଷ) ଜଣେ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ । ସେ ମାସକୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ପେନସନ ପାଉଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ କି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଚଳିଯାଉଥିଲା । ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ତାଜୁବ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।   ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ବଡ ପୁଅ ଅମରେଶ ଓକିଲାତି ପାଠ ପଠିଛନ୍ତି । ସାନ ପୁଅ ଭବେଶ୍ B.com କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଜଣେ ଭଲ କ୍ରିକେଟର ମଧ୍ୟ । ଏକାମତ୍ର ଝିଅ ମେଘନା ମନୋବିଜ୍ଞାନରେ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଠିକ ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts