oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର:ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳିକୁ ବିରୋଧ, ରାସ୍ତା ଉପରେ ପାଠ ପଢ଼ିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୪ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା, ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦୁଇ ଛୁଆ ମୃତ
  • ||
  • ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଷଷ୍ଠୀ ପୂଜା, ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଜମୁଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ଜେଲ୍ ଗଲା ଟୁଙ୍ଗୁରୁ ଭୋଳ, ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ପଡିଲା ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ
  • ||
  • ମହାଷଷ୍ଠୀରେ ଭିଜିବ ଉପକୂଳ, ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ପହିଲାରୁ ବଢିବ ବର୍ଷା ପରିମାଣ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ବସିବ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ, ୧୦ଟି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିପାରେ ମୋହର
  • ||

ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ଆସନ ହାତେଇ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ଆସନ ପୋଛି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବିଜେଡି, ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡି଼ଛି ବିଜେପି

11/06/2019 at 3:32 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା (ମାତୃଦତ୍ତ ମହାନ୍ତି, ପ୍ଲାବନ ସ୍ବାଇଁ) ୧୧|୬: ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବ।ଚନ ତାରିଖ ।୩ ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ଏଥିପାଇଁ ଜୋରସୋର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି । ପାଟକୁରା ହାତେଇ ବିଜେଡି ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ଆସନ ପୋଛି ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବା ବେଳେ, ବିଜେପି ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟାଭିଡି଼ଛି । ସବୁ ପାର୍ଟିର  ହେଭିୱେଟମାନେ ଏବେ ପାଟକୁରାରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି ।

ଫୋକସରେ ପାଟକୁରା । ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ । ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାର ଦିନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯେତିକି ଉତ୍କଣ୍ଠା ସେତିକି ବ୍ୟସ୍ତତା । ବିଜେଡିରୁ ସାବିତ୍ରୀ ଅଗ୍ରୱାଲ ମଇଦାନରେ ଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ଆଉ କଂଗ୍ରେସ କ୍ୟାଣ୍ଡିଡେଟ୍ ଭାବେ ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଜୟନ୍ତ ମହାପାତ୍ର । ବିଜେଡି ହେଭିୱେଟ୍ ଅରୁଣ ସାହୁ, ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକ, ସୁବାସ ସିଂହ, ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ, ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମ।,  ପ୍ରଫୁଲ ମଲ୍ଲିକ ଏବେ ଡେରା ପକେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ।

ସେହିପରି ବିଜେପିର ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବୈଠକରେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ମନମୋହନ ସାମଲ, ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ର, ରମାରଂଜନ ବଳିଆର ସିଂହ,ଶାରଦା ଶତପଥୀ, ଗୌତମ ରାୟ, ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ତରାଇ, ପ୍ରଭାତି ପରିଡା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥତି ରହି ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ।  ଉଭୟ ଦଳର ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ନେଇ ଆଶାବଦୀ ।

ସେପଟେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଲଢ଼େଇ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ବାଜିମାରିନେବ ବୋଲି ଆଶା ବାନ୍ଧିଛି ।   ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ସୋମବାର ଦିନ ରାଜଧାନୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି  ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବ।ଚନରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବେଦ ପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରୱାଲ ୮୯ ହଜାର ୮୫୩ ଖଣ୍ଡ ପାଇଥିଲେ ।  ସେ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଜୟନ୍ତ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ୪୭  ହଜାର ୭୧୫ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାଜିତ କରିଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୟନ୍ତ  ମହାନ୍ତି ୪୨ ହଜାର ୧୩୮ ଓ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାନସ ମହାନ୍ତି ୨୧ ହଜାର ୫୬୨ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ପାଇଥିଲେ । ଗତ ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବ।ଚନରେ ବିଜେଡିର ଭୋଟ ପରିମାଣ ଶତକଡା ୫୬. ୪୨ ପ୍ରତିଶତ ରହିଥିବା ବଳେ କଂଗ୍ରେସ୍ କୁ ୨୬.୪୬ ପ୍ରତିଶତ ଓ ବିଜେପିକୁ ୧୩.୫୬  ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ମିଳିଥିଲା ।  

ନିର୍ବାଚନ ଫଳ ଆସିବା ପରେ ହିଁ ଜଣାପଡ଼ିବ ପାଟକୁରା କାହା ଖାତାକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts