scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୨ଟି ସିମ୍ କାର୍ଡ଼ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି : ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ି ପାରନ୍ତି

14/01/2019 at 6:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୧: ଆଗେ କେବଳ ଫୋନରେ ଗୋଟିଏ ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ହେଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏବେ ଦୁଇଟି ସିମର ବ୍ୟବହାର ହୋଇ ପାରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ଗ୍ରାହକ ଏବେ ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀର ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି।

ଏଥିରେ ଗୋଟିଏ କଲ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସିମ୍ ଫୋନ୍ କିମ୍ବା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଆଦି ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଦରକାର ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀକୁ ବଡ଼ ଧରଣର କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ସମସ୍ତ କମ୍ପାନୀ ୩୫,୬୫ ଏବଂ ୯୫ଟଙ୍କାର ୩ଟି ଅତି କମ୍ ଥିବା ରିଚାର୍ଜ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଯାହା ମୋବାଇଲ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ରିଚାର୍ଜ କରିବା ସମୟରେ ନିଜର ସିମ୍ ସେବା ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାନ୍ତି।

ଯେକୈାଣସି ଗ୍ରାହକ ପ୍ରତି ମାସରେ ଦୁଇଟି ସିମରେ ଅଲଗା ଭାବରେ ରିଚାର୍ଜ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଫଳରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ଅସୀମିତ ବୈଧତାର ରିଚାର୍ଜ କରିପାରିବେ। ମୋବାଇଲ୍ ଗ୍ରାହକମାନେ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ଫୋନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସିମ୍ ପକାଇ ପାରୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସମୟ ସହିତ ପଦ୍ଧତି ବଦଳିଥିଲା। ଏବଂ ବଜାରରେ ଦୁଇଟି ସିମ୍ ଥିବା ଫୋନ୍ ମିଳିବାକୁ ଲାଗିଲା।

ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀର ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁ କମ୍ପାନୀରେ ଉତ୍ତମ ସେବା ମିଳୁଛି ସେଥିରେ ରିଚାର୍ଜ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ବାରା ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀକୁ କ୍ଷତି ହେଉଛି।    

   Related Posts