AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ରାଜାଘରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଏହି ଝିଅ ନାନା ପାଟେକରଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ଥିଲେ ଉବୁଟୁବୁ, ୯୦ ଦଶକରେ କରିଥିଲେ ବଲିଉଡରେ ରାଜ୍…

1/12/2022 at 12:16 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧।୧୨ : ବଲିଉଡ୍ ସେଲିବ୍ରିଟଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ବିଷୟ ଜାଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଖୁବ୍  ଉତ୍ସାହିତ ଥାଆନ୍ତି।  ସେ  ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହେଉ କି  ତାଙ୍କ ଜୀବନ କିମ୍ବା ପିଲାଦିନର ଫଟୋ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ କଥା।  ଆଜିକାଲି, ତାରକାମାନଙ୍କର ପିଲାଦିନର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରେଟଙ୍କ ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁଠି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ତାରକାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା କଷ୍ଟକର।  ଏବେ ପୁଣି ଆଉ ଜଣେ  ବଲିଉଡ୍ ସୁପରଷ୍ଟାରଙ୍କ ପିଲାଦିନର ଫଟୋ ଆସିଛି ସାମ୍ନାକୁ।  ଯାହାକୁ ଦେଖି ଅନୁମାନ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି ଯେ, ସେ କିଏ।  

ଫଟୋରେ ଥିବା ଏହି ଝିଅଟି ବଡ଼ହେବା ପରେ  ହୋଇଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ।  90 ଦଶକରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟରେ  କରିଛନ୍ତି ରାଜ।  ଏକରୁ ଅଧିକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି।  ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ନେପାଳୀ, ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ ଓ ମାଲାୟାଲମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ। ଏହା ଭାରତନାଟ୍ୟମ୍ ଏବଂ ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଆୟତ୍ତ କରିଛି | ଏତେ କ୍ଲୁ ପରେ ଆପଣ ଏହି ଝିଅକୁ ଚିହ୍ନି ପାରୁଛନ୍ତି ନା ନାହିଁ। ଯଦି ନା ତାହେଲେ ଆମେ ଏଠି କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ସେ 90 ଦଶକର ସୁନ୍ଦରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମନୀଷା କୋଇରାଲା। ଇଏ ତାଙ୍କର ପିଲାଦିନର ଫଟୋ । ମନୀଷା କୋଏରାଲା 16 ଅଗଷ୍ଟ 1970 ରେ ନେପାଳର କାଠମାଣ୍ଡୁରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କୋଇରାଲା ଏବଂ ମା’ଙ୍କ ନାମ ସୁଷମା କୋଇରାଲା। ତାଙ୍କ ବାପା ନେପାଳ ରାଜନୀତିରେ ଜଣେ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ। ସେ ନେପାଳର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ବ ପ୍ରସାଦ କୋଇରାଲାଙ୍କ ନାତୁଣୀ।

ମନୀଷା ବାରାଣାସୀର ବସନ୍ତ କନ୍ୟା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟାରୁ ତାଙ୍କ ପାଠପଢ଼ା ଶେଷ କରିଥିଲେ। ମନୀଷା ପିଲାଦିନରୁ ଡାକ୍ତର ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଯଦିଓ ସେ ମଡେଲିଂ ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ | ମନୀଷା କୋଇରାଲା ଅନେକ ବଡ ତାରକାଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିଲେ। ସେ ନାନା ପାଟେକରଙ୍କ ସହ କିଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ସମୟରେ ଦୁହେଁ ପ୍ରେମରେ ପଡିଥିଲେ। ଦୁହେଁ ଅନେକ ସମୟରେ ପରସ୍ପରକୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଯଦିଓ ନାନା ପୂର୍ବରୁ ବିବାହିତ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଏକ ପୁଅ ଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ମନୀଷାଙ୍କଠାରୁ 20 ବର୍ଷ ବଡ ଥିଲେ। ମନୀଷାଙ୍କୁ ନେଇ  ନାନା ବହୁତ ପଜେସିଭ୍ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବିବାହ କରିପାରିନଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ସେ  ସମୟରେ  ଉଭୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ  ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ହୋଇଥିଲା ବ୍ରେକଅପ୍। ପରେ  ମନୀଷା ନେପାଳର ବ୍ୟବସାୟୀ ସମ୍ରାଟ ଦହଲଙ୍କୁ 19 ଜୁନ୍ 2010 ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ତିଷ୍ଠି ପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ 2012 ରେ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

ମନୀଷାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର 1991 ମସିହାରେ ସୁଭାଷ ଘାଇଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଫିଲ୍ମ  ‘ସୌଦାଗର’ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦୁଇ ମହାନ ଅଭିନେତା ରାଜ କୁମାର-ଦିଲୀପ କୁମାର ବଡ଼ ପରଦାରେ ଏକାଠି ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ସେହି ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା।  ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି କୋଇରାଲାଙ୍କୁ ରାତାରାତି ସଜେଇଥିଲା  ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ସୁପରଷ୍ଟାର।

ମନୀଷାଙ୍କ ପରିବାରରେ କେହି ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆ ସହ ଜଡ଼ିତ ନୁହେଁ। ତଥାପି ସେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜକୁ ସଫଳ କରାଇ ପାରିଥିଲେ।  1996 ରେ ପାର୍ଥୋ ଘୋଷ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଅଗ୍ନି ସାକ୍ଷୀ’ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ଭଂଶାଲୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଖାମୋଶି’ ମଣିଷାଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଲିଡିଂ  ହିରୋଇନ୍ ବନେଇଦେଇଥିଲା।  1997 ମସିହାରେ ମନୀଷା ବବି ଦେଓଲ ଏବଂ କାଜୋଲଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ‘ଗୁପ୍ତ- ଦ ହିଡେନ ଟ୍ରୁଥ୍’ ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଯାହା ହୋଇଥିଲା ବ୍ଲକବଷ୍ଟର।  ସେହି ବର୍ଷ ସେ ଶାହାରୁଖ ‘ଦିଲ ସେ’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।  ଯାହା ହୋଇଥିଲା ହିଟ୍ । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲା ।

ତାଙ୍କର ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ‘ମୁମ୍ବାଇ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍’, ‘1942: ଏକ ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରୀ’, ‘ଇନସାନିଆତ୍ କେ ଦେବତା’, ‘ୟଲଗାର୍’, ‘ସୌଦାଗର’, ‘ମିଲନ୍’, ‘ଦୁଷ୍ମନି’, ‘ଅନୋଖା ଅନ୍ଦାଜ୍’, ‘ୟୁନହି କାବି’, ‘ ଲାଲ ବାଦଶାହ, ‘ଜୟ ହୀନ୍ଦ’, ‘ଲାବାରିସ୍’, ‘ମନ୍’, ‘ତାଜମହଲ’, ‘କମ୍ପାନୀ’, ‘ଜାନି  ଦୁଷ୍ମନ’, ‘ଲାଜ୍ଜା’, ‘ଚାମ୍ପିଅନ୍’, ‘ଖୌଫ୍ ‘,’ ବାଗୀ ‘ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

   Related Posts