scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପାହାଡ ଉପରେ ଝୁଲୁଛି ଦୋକାନ, ପର୍ବତାରୋହୀଙ୍କ ସାଜିଛି ସାଥି,ଦୋକାନ ଚଳାଉଛନ୍ତି ଯୁବତୀ

17/08/2023 at 10:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୮: ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଆମେ ଦୋକାନ ଦେଖୁଛେ । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଦେଖିଛନ୍ତି କି ପାହଡ ଉପରେ ଝୁଲୁଥିବା ଦୋକାନ । ସେ ପୁଣି ୩୯୩ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ପାହାଡ ଉପରେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କୁହାଯିବ ଯେ ସେହି ଦୋକାନରୁ ଯାଇ ଜିନିଷ ଆଣିବାକୁ, ତେବେ କଣ ଆପଣ ଯିବେ ସେଠିକି । ଏକଥାରେ ନିଶ୍ଚୟ ଟିକେ ହଡବଡେଇ ଯିବେ । କାରଣ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ ଯେ, ଏଠାକୁ କେମିତି ଯିବେ ?ଯଦି ଏଠାକୁ ଯାଇପାରିବେନି ତେବେ ଏଠାରେ ଦୋକାନର ଗ୍ରାହକ କିଏ ?

ବାସ୍ତବରେ ଏପରି ଏକ ଦୋକାନ ଅଛି ଚାଇନାର ହୁନାନ ପ୍ରଦେଶରେ । ଯାହା ୩୯୩ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ଏକ ପାହାଡ ଉପରେ ଝୁଲୁଛି। ପାହାଡ ଉପରେ ଝୁଲୁଥିବା ଏହି ଦୋକାନକୁ ଜଣେ ଝିଅ ଚଳଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଦୋକାନଟି ଏକ ବାକ୍ସ ଆକୃତିର । ଏହାକୁ ପାହାଡରେ ଲୁହା କ୍ଲାମ୍ପ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଟଙ୍ଗାଯାଇଛି । ଏହି ଦୋକାନର ଖାସ୍‌ ଫାଇଦା ଉଠାଇଥାନ୍ତି ପର୍ବତାରୋହୀମାନେ ।

ସେମାମାନେ ଏହି ଦୋକାନରୁ ପାଣି ବୋତଲ ଏବଂ ସ୍ନାକ୍ସ ଇତ୍ୟାଦି କଣିପାରନ୍ତି । ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ,  ସବୁ ସମୟରେ ଏହି ଦୋକାନ ଭିତରେ କେହି ନା କେହି କର୍ମଚାରୀ ରହିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଷ୍ଟୋର୍‌କୁ ଦୁନିଆର ‘ସବୁଠାରୁ ଅସହଜ’ ଦୋକାନ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।  ଦୋକାନଟିର ଭିନ୍ନତା ଯୋଗୁଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାର ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ତେବେ ଏହି ଷ୍ଟୋର୍‌ର ଫଟୋକୁ @gunnrosesgirl3 ଦ୍ୱାରା ଟ୍ୱିଟରରେ ଶେୟାର କରାଯାଇଛି । ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟଟି ସେୟାର ହେବା ପରେ ଫଟୋଗୁଡ଼ିକୁ ୧୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଫଟୋକୁ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଫଟୋରେ ଅନେକ ଲୋକ ନିଜ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଏହା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ।” ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି,”ଏହା ପଛର କାରଣ କଳ୍ପନା କରିହେବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ।”

You Can Read:

   Related Posts