vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେନିସକୁ ଅଲବିଦା କହିଥାନ୍ତେ ରାଫେଲ ନାଦାଲ ! କିନ୍ତୁ…
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଖସିଲା ‘ଲିଙ୍ଗରାଜ’, ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୫ରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ ! ସୋମବାର ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଶେଷଦିନରେ ନେତାଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ ମୋଦୀ
  • ||
  • ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ କହ୍ନେୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ, ବଖାଣିଲେ ଛାତିଥରା କାହାଣୀ
  • ||
  • ମୌସୁମୀକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବ ଲଘୁଚାପ : ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଟିମ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି ଏହି ୩ ଖେଳାଳି, ପୁଣି ଥରେ ଟିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବା ଆଶଙ୍କା

23/07/2019 at 2:36 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩|୭: ବିସିସିଆଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଟିମ୍ ରବିବାର ଦିନ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଚୟନ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏହି ଟିମ୍ ରେ କେତେକ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ କେତେକ ଖେଳାଳି ଟିମରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି  । ଟିମ୍ ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ବଡ ବଡ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛି । ଫଳରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବେଶ୍ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି । ଏହି ଟିମ୍ ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବା ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଣି ଟିମ୍ କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । କାରଣ ଶୁଭମନ ଗିଲ୍, ଋତୁରାଜ ଗାଇକ୍ବାର୍ଡ, ଅଭିମନ୍ୟୁ ଇଶ୍ବରନ୍ ଏବଂ ଶ୍ରୀକର ଭରତଙ୍କ ଭଳି ଯୁବ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଟିମ୍ ରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟାରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ରୁ ଯେଉଁ ତିନି ଜଣ ଖେଳାଳି ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ଜଣ ଓ୍ବିକେଟ୍ କିପର ସହ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଛନ୍ତି । ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ ନାଁ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛି । ଯେଉଁମାନେ ଟପ୍ ଅର୍ଡରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନର ଫର୍ମ ଏବଂ ବୟସ ଦେଖି ଏକଥା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ, ଏବେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ କେବେ ଭାରତୀୟ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନପାରେ ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ :

ଏକଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ରେ ନିୟମିତ ଖେଳୁଥିବା ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ଏବେ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଟିମ୍ ରୁ ବାଦ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ବକପ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ରେ ସାମିଲ ଥିଲେ । ବିଶ୍ବକପ୍ ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହାନ୍ତି ଦୀନେଶ । ସେ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ମାତ୍ର ୧୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିଥିଲେ ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯୪ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୩୦.୨୧ ରନ୍ ରେଟ୍ ହିସାବରେ ୧୭୫୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ବୟସ ୩୪ ବର୍ଷ । ଏଥିପାଇଁ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ପୁଣି ଭାରତୀୟ ଜର୍ସିରେ ଦେଖିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ :

ଟେଷ୍ଟ ଟିମ୍ ରୁ କେତେବେଳେ ବାଦ୍ ପଡୁଥିବାବେଳେ ପୁଣି କେତେବେଳେ ସାମିଲ ହେଇଛନ୍ତି ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ । ଏ ଭିତରେ ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ପୁଣି ଏକଦିବସୀୟ ଟିମ୍ ରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିପାରିନାହାନ୍ତି । ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ପୂର୍ବଥର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ପାର୍ଥିବ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ପାଇଁ ୨୫ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୩୧.୧୩ ରନ୍ ରେଟ୍ ହିସାବରେ ମାତ୍ର ୯୩୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ୬ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସାମିଲ ଅଛି । ପାର୍ଥିବଙ୍କର ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ରେ ସାମିଲ ହେବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । କାରଣ ଶ୍ରୀକର ଭରତଙ୍କ ଭଳି ଓ୍ବିକେଟ୍ କିପର ଏବେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି । ଯଦି ଏବେ ଟିମ୍ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ହୁଏ ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଶ୍ରୀକର ଭରତଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ମୁରଲୀ ବିଜୟ :

ଦମଦାର ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏବେ ସଙ୍କଟରେ ରହିଛି । ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ସେହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ନଥିଲା । ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ରେ ଖେଳି ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନଥିଲେ । ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ୬୧ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୩୮.୨୯ ରନ୍ ରେଟ୍ ହିସାବରେ ମାତ୍ର ୩୯୮୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏକଦିବସୀୟ ଟିମ୍ ଏବଂ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଜୟଙ୍କର ଏବେ ପୁଣି ଟିମ୍ କୁ ଫେରିବା ଏକ ପ୍ରକାରର କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଜଣାପଡୁଛି । ପୃଥ୍ବୀ ଶା ଏବେ ଟିମ୍ ରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ଏବେ ଯଦି ଟିମ୍ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ହୁଏ ତେବେ ପୃଥ୍ବୀ ଶାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

   Related Posts