Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଏମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ମିଳିବ ଜିଓ ସିମ୍, ଅସୀମିତ ଡାଟା ସହ କଲିଂ ମଧ୍ୟ ମାଗଣା

12/01/2019 at 11:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨|୧: ୨୦୧୬ରୁ ଯେବେଠାରୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ତାର ୪-ଜି ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ସେବେଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । କେତେବେଳେ କମ୍ପାନୀ ତାର ବିଶେଷତ୍ବ ପାଇଁ ତ କେତେବେଳେ ତାର ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଫର ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ଖବର ନଜରକୁ ଆସିଛି ।

ଏବେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ସହ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ଚୁକ୍ତି କରିଛି । ଏହି ଚୁକ୍ତି ଆଗରୁ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ୍ ପାଖରେ ଥିଲା । ଚୁକ୍ତି ଅନୁସାରେ ଯେଉଁମାନେ ରେଳ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ନୂଆ ସିମ୍ ଦିଆଯାଉଛି । ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଏବଂ ରେଳ ବିଭାଗର ଏହି ଚୁକ୍ତି ଅନୁସାରେ ରେଳ ବିଭାଗର ଫୋନ୍ ବିଲ୍ ରେ ପାଖାପାଖି ୩୫ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ରହିବ । ଏହି ବିଲ୍ ରେଳ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗକୁ ଭରଣା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଏହା କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ ଯେ ଏହି ଚୁକ୍ତି ଅନୁସାରେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗକୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଲାଭ ମିଳିବ ।

ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ଓ ରେଲଟେଲ ମଧ୍ୟରେ ଚୁକ୍ତି ଅବଧି ସରିଥିବାରୁ ଏବେ ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନୂଆ ସିୟୁଜି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହି ଚୁକ୍ତି ଅନୁସାରେ ରେଳ ବିଭାଗରେ କାମ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନୂଆ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର କନେକସନ ଦିଆଯାଉଛି । ଏହି ନୂଆ କନେକସନରେ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ହାଇ-ସ୍ପିଡ୍ ଡାଟା ସହ ଅସୀମିତ କଲ୍ ର ମଧ୍ୟ ସୁବିଧା ଦିଆଯାଉଛି । ୨୦୧୯ ପୂର୍ବରୁ ଗତ ୬ବର୍ଷରୁ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ତାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲରୁ ସେବା ନେଉଥିଲା । ଯେଉଁ ଚୁକ୍ତି ୩୧ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସେହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ତାର ୧.୯୨ ଲକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ କନେକସନ ସହ ରଖିଛି ଯାହାର ବାର୍ଷିକ ବିଲ୍ ପାଖାପାଖି ୧୦୦କୋଟି ଟଙ୍କା ଆସିଥାଏ । ଏବେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗକୁ ୩ପ୍ରକାରର ପ୍ଲାନ୍ ଦେଉଛି । ଯାହାକୁ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ତାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଶ୍ରେଣୀ ଅନୁସାରେ ବାଣ୍ଟି ଦେଇଛି । ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଯାହା ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ପ୍ରତିଶତ । ସେମାନଙ୍କୁ ୧୨୫ ଟଙ୍କିଆ ମାସିକିଆ ପ୍ଲାନ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୬୦ଜିବି ହାଇ ସ୍ପିଡ୍ ଡାଟା ସହ ଅସୀମିତ କଲ୍ ଫ୍ରି ରହିବ । ଦ୍ବିତୀୟରେ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଅଧିକାରୀ । ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୬ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ୯୯ଟଙ୍କିଆ ମାସିକିଆ ପ୍ଲାନ୍ ଦିଆଯାଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ୪୫ଜିବି ଡାଟା ଏବଂ କଲିଂ ମିଳିବ । ତୃତୀୟରେ ସି ଗ୍ରେଡ୍ କର୍ମଚାରୀ । ସେମାନଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ୭୨ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ୬୭ଟଙ୍କିଆ ମାସିକିଆ ପ୍ଲାନ୍ ଦିଆଯାଉଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୩୦ଜିବି ଡାଟା ସହ ୪୯ ଟଙ୍କାର ଏସଏସଏସ ପ୍ଲାନ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି । କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଏହାର ବିଲ୍ ପୈଠ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ବରଂ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ ପୈଠ କରିବ ।

   Related Posts