AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାକୁ ମିଳୁଛି ସମର୍ଥନ: ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ମିଶି ବିକାଶ କେଉଁଠି ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି ଲୋକ, ମାତ୍ର ବିଜେପି ଉଠାଉଛି ସୀମା ସୁରକ୍ଷା କଥା

14/12/2022 at 3:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୧୨: କଂଗ୍ରେସର ମିଶନ ୨୦୨୪ । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ ଯୋଡିହେବା ପାଇଁ ପଦଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଯୁବରାଜ । ଆଜିକାଲି ରାଜସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ତାଙ୍କର ପଦଯାତ୍ରା । ତେବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପୂର୍ବ ରାଜସ୍ଥାନର ୭ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୫୨୦ କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରୁଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟର ୩୩ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଜେପି ୭୫ ହଜାର କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରୁଛି ।

କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ଯାତ୍ରାର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହେବାର ତରିକାରେ ରହିଛି ଅନେକ ପାର୍ଥକ୍ୟ । ଯେଉଁଠି କଂଗ୍ରେସ ବୈଠକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ହେଉଛି, ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଏକତ୍ରିତ ହେଉଛନ୍ତି । କେବଳ ରାସ୍ତା ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ସଡ଼କରେ ସାମିଲ ହେଉଛନ୍ତି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ । ସେଇଠି ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାହୁଲ ୫ ଜିଲ୍ଲା ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଲେଣି । ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଜନ ଆକ୍ରୋଶ ଯାତ୍ରାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଗଣମାଧ୍ୟମ । ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଯେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ କେବଳ ୧୫ ଜଣଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଛୋଟ ସମାବେଶରେ ୧୦୦-୧୨୫ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଥିଲା । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୁଏ ଯେ, ବିଜେପିର ଫୋକସରେ ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିବା ନୁହଁ ବରଂ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ।

ବିଜେପିର ସେହି ବୈଠକରେ ଜନସମାଗମ ହୁଏ, ଯେଉଁଥିରେ ଦଳର ଜଣେ ବଡ ବଡ ନେତା ସାମିଲ ହୋଇଥାନ୍ତି । ମହାନ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ଜନସମାଗମ ହୁଏ । ଏପରିକି ବୈଠକରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍, ଜଳ ଏବଂ ଗାଁର ବିକାଶ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଲୋକମାନେ ଆଲୋଚନା କରିଥାନ୍ତି । କାରଣ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଦରକାର ସଂଗେ ସଂଗେ ସଂଗେ ସମାଧାନ । କାହାର ସରକାର ଏବଂ ବିଧାୟକ କିଏ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ? ଯେ କେହି ବି ହୁଅନ୍ତୁନା କାହିଁକି ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ଦରକାର । ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିଜେପିର ଯାତ୍ରାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୦ହଜାର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ସହରରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନିଯୁକ୍ତି ସହ ଜଡିତ ରହିଛି ଅଭିଯୋଗ ।

ଆମେ କିଛି ବୁଝୁନୁ, ବିଜୁଳି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆମକୁ ସମାଧାନ ଦରକାର:

ଡିସେମ୍ବର ୮ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନରେ ସୁରୱାଲର ସାୱାଇ ମାଧୋପୁର ନିକଟସ୍ଥ ବୃନ୍ଦା ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ବିଜେପିର ଜନ ଆକ୍ରୋଶ ଯାତ୍ରାର ରଥ । ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଥିବା ସ୍ଥାନଟି ବୈଠକ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଗୋଟିଏ ପଟେ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ଏକାଠି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ । ବୈଠକରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ କହିଥିଲେ- ବିଦ୍ୟୁତ ସଙ୍କଟର ସମାଧାନର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଯଦି ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଫୋନ କରିବେ ତେବେ ସବୁ ହୋଇଯିବେ । ତେବେ କ୍ରୋଧିତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିବାକୁ ଡ୍ରପ୍ ବକ୍ସରେ ଅଭିଯୋଗକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ବିଜେପି ।

ଏମିତି ଭାବେ ଗୁଜରାଟର ଧାନୀରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଜନଆକ୍ରୋଶ ଯାତ୍ରାର ରଥ । ସେତେବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ପାର୍ଟି ଆଗରେ ଉଠାଇଥିଲେ ଜଳ ଓ ପାଣି ଟାଙ୍କି ପ୍ରସଙ୍ଗ । ସେମାନେ ପାଣି ଆଣିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଯୁକ୍ତି ତର୍କ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ତେବେ ଲୋକେ ବିକାଶ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ।

ଜାମୱାରମଗଡରେ ଜନ ଆକ୍ରୋଶ ରାଲିରେ ଲୋକେ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଆଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ବୈଠକରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ଓ ସାଂସଦଙ୍କ ନାମ ନେଇ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ସହରାଞ୍ଚଳ ବିଧାନସଭାରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରସଙ୍ଗ । ସହରାଞ୍ଚଳ ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପି ନେତାମାନେ କୌଣସି ବିଶେଷ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇନଥିଲେ । ଝୋଟଓ୍ୱାଡା ମାଲଭିୟ ନଗର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଜନସାଧାରଣ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

   Related Posts