scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆପଣ ଡେବିଟ୍ କିମ୍ବା କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରେ ଆର୍ଥିକ ନେଣଦେଣ କରୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହି ନିୟମ

14/01/2019 at 1:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪|୧: ଯଦି ଆପଣ ଡେବିଟ୍ କିମ୍ବା କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରେ ଆର୍ଥିକ ନେଣଦେଣ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ନିୟମ ଜାଣିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ । ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ପ୍ରକାର ନେଣଦେଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଡ ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡିବନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିଥର ଏକ ନୂଆ ନମ୍ବର ଦେବ ।

 ଆରବିଆଇର ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସୂଚନା କାହାରିକୁ ବି ଦେବାକୁ ପଡିବନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଟୋକନ୍ ନମ୍ବର ଜାରି କରିବ । ସେହି ଟୋକନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ନେଣଦେଣ କରିପାରିବେ । ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ, ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଡର ତଥ୍ୟକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋଡ୍ କିମ୍ବା ଟୋକନ୍ ରେ ବଦଳାଇ ଦିଆଯିବ ।

କୌଣସି ତୃତୀୟ ପକ୍ଷ ଆପ୍ ଅଥବା ଓ୍ବେବସାଇଟକୁ କାର୍ଡର ତଥ୍ୟ ବଦଳରେ କେବଳ ଟୋକନ୍ ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଟୋକନ୍ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ବଦଳାଇ ଦିଆଯିବ । ଟୋକନ୍ ଆସିବା ପରେ କୌଣସି ଆପ୍ ଅଥବା ଓ୍ବେବସାଇଟରେ କାର୍ଡର ତଥ୍ୟ ସେଭ୍ ହେବାର ଭୟ ମଧ୍ୟ କମ୍ ହୋଇଯିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପିଓଏସ୍ ଏବଂ କ୍ୟୁଆର୍ କୋର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ନେଣଦେଣରେ ଟୋକନର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେୟ ପାଇଁ ଅଲଗା ଅଲଗା ନେଣଦେଣ କରାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅର୍ଥ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଡ ନମ୍ବର କାହାରିକୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଏମିତିକି ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିବନାହିଁ । ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରର କିଛି ସମସ୍ୟା ହୁଏ ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା କମ୍ପାନୀ ହିଁ ଦାୟୀ ରହିବ ।

ଟୋକନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ନେଣଦେଣର ସୁବିଧା ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍ ଏବଂ ଟାବଲେଟ୍ ଜରିଆରେ ମିଳିବ । ଫିଡବ୍ୟାକ୍ ଆଧାରରେ ପରେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଡିଭାଇସରେ ଲାଗୁ କରାଯିବ । ଟୋକନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ପିନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଲାଗୁ ରହିବ ।

   Related Posts