scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

The Kerala Story: ଫିଲ୍ମକୁ ‘ଏ’ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଲେ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ

3/05/2023 at 8:42 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୦୩।୦୫: ଫିଲ୍ମ ‘କେରଳ କାହାଣୀ’ରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି ଅଦା ଶର୍ମା। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ହେଉଛି ଖୁବ୍‌ ଆଲୋଚନା । କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହୋଇଛି। ସେବେଠାରୁ ଏହା ବିବାଦରେ ରହିଆସିଛି । ଅନେକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖବର ଆସିଛି ଯେ ଫିଲ୍ମରେ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡର କଇଁଚି ବ୍ୟବହାର କରିଛି।

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଫିଲ୍ମରେ ୧୦ ଟି ସିନ୍‌କୁ କଟାଯାଇଛି ଏବଂ ଫିଲ୍ମକୁ ‘ଏ’ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ସହିତ ରିଲିଜ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଯେଉଁ ଦୃଶ୍ୟରେ କେରଳର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ୍ ଭି.ଏସ୍ ଆଚୁଥାନନ୍ଦନଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ସାକ୍ଷାତକାର ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ତାହା ଫିଲ୍ମରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ସେହି ଦୃଶ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ‘କେରଳ କାହାଣୀ’ରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଯେଉଁଠାରେ ହିନ୍ଦୁ ଦେବତାଙ୍କୁ ଭୁଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚିତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି କିମ୍ବା ଫିଲ୍ମରେ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସଂଳାପ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି। ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସଂଳାପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କେରଳରୁ ୩୨,୦୦୦ ନିଖୋଜ ଝିଅର କାହାଣୀ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଛି। ଟ୍ରେଲରରେ ଏହା ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ କେରଳର ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଇଏସ୍ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ରାଜ୍ୟରେ ନିଷେଧ କରିବାକୁ କେରଳ ସରକାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ରାଜ୍ୟର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ କରୁଛି। ଫିଲ୍ମ ‘କେରଳ କାହାଣୀ’ ର କାହାଣୀ ପ୍ରାୟ ୪ଜଣ ଝିଅଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଦା ଶର୍ମା, ଯୋଗିତା ବିହାନୀ, ସୋନିଆ ବାଲାନି ଏବଂ ସିଦ୍ଧ ଇଡନୀ ନଜର ଆସିବେ। ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ଆସନ୍ତା ୫ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

   Related Posts