oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ଆତଙ୍କ ପରେ ହାଇଆଲର୍ଟ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅବତରଣ ଲାଗି ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଅକ୍ଟୋବର ୭ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୫ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ, ପୀଠରେ ମହାନବମୀ ପୂଜା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୮ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ୬୪ ବର୍ଷରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବରିହା
  • ||

ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି, ପଚାରିଲେ- ପୁଲିସ ପାଓ୍ଵାର ନଥାଇ ଓଏସଆରଟିସି ଏମଡି କିପରି କରୁଛନ୍ତି ତଦନ୍ତ

7/12/2020 at 6:23 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୦୭।୧୨: ପରୀ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇ ଉଠିଛି। ଏତେ ଦିନ ବିତିଲେ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରି ପାରିନି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଦଳ(ଏସଆଇଟି)। ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ଏସଆଇଟି ଟିମ୍‌ ନୟାଗଡରେ ଡେରା ପକାଇ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା ଚାଲିଛି। ହେଲେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଏସଆଇଟିର ହାତ ଖାଲି। ମାମଲାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଜାରି ରହିଛି। ଗତକାଲି ଓଡିଶା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ ଏହି ଘଟଣାରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ସଲାସୁତୁରା ହୋଇଥିବା ଆରୋପ ଲଗାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ର ଏସଆଇଟିର ତଦନ୍ତ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଏହାର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ କୋର୍ଟ ଦ୍ଵାରା ଗ୍ରହଣୀୟ ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦରକାର ବୋଲି ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ପରୀ ମାମଲାରେ ଆଜି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ର ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତରେ କୌଣସି ଅସ୍ଥିତ୍ଵ ନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା କେମିତି ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସିଆରପିସି ଅନୁସାରେ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କେବଳ ଥାନା ଓ ପୁଲିସ କରିବ। ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଏସଆରଟିସିର ଏମଡି ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସଂପ୍ରତି କୌଣସି ପୁଲିସ ପାଓ୍ଵାର ନାହିଁ। ସେ ଏହାର ତଦନ୍ତ କେମିତି କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତ ଯାହା କରିବ ତାକୁ କୋର୍ଟ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ। ଘଟଣାରେ ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତ କରିବାର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ। ତେଣୁ ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ। ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ସୁପାରିସ କରାଯାଉ ବୋଲି ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପରୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଏସଆଇଟିର ମୁଖ୍ୟ ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ଆଉ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ସମୟ ମାଗିଛନ୍ତି। ସେ ପାଞ୍ଚ ତାରିଖ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏସ୍‌ଆଇଟି ଗଠନକୁ ମାତ୍ର ୪ରୁ ୫ ଦିନ ହୋଇଛି । ମୋ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭରସା ଅଛି । ଡିଜି ମୋତେ ଦାୟିତ୍ଵ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆମ ଟିମ୍ ଆଗକୁ ବଢୁଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ମିଳିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ଏସଆଇଟି ମୁଖ୍ୟ ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିବା ପରେ ଏହି ଅର୍ଥ ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

   Related Posts