oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି: ପାଟପୁର ଥାନାରେ ୧୩୨୫ କିଲୋର ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଡିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • UNSCରେ ରୁଷ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲା ଆମେରିକା, ଭୋଟିଂରୁ ବିରତ ରହିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ସାରା ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା 5G ଯୁଗ, ୧୩ ସହରରେ ମିଳିବ ସେବା
  • ||

କୃଷକଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତାକାଲି ବସିବେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ, ୨୫ ରୁ ୨୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିବେ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜା

20/12/2020 at 9:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୧୨: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଛି। ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା କୃଷକ ପଛକୁ ହଟିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହାନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ କୃଷକ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି। କିଷାନ ସଂଗଠନ ସହିତ ଜଡିତ ନେତାଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାର  କୃଷି ଆଇନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନାହାନ୍ତି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କୃଷକ ସଂଗଠନ ସୋମବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆମରଣ ଅନଶନରେ  ବସିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଡିସେମ୍ବର ୨୫ରୁ ୨୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହରିୟାଣା ରାଜରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ଭାରତୀୟ କୃଷକ ସଂଗଠନର ନେତା ରାକେଶ ଟିକୈତ ଲୋକଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ଉପବାସରେ ରହିବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ଵରାଜ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ସିଂଘୁ ବର୍ଡରରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି, ସୋମବାର ସମସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀସ୍ଥଳରେ କୃଷକ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିବେ। ସେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଦର୍ଶନସ୍ଥଳରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆମରଣ ଅନଶନ କରିବାକୁ ଆହ୍ଵାନ କରିଛନ୍ତି।

କୃଷକ ନେତା ଜଗଜିତ ସିଂହ ଡଲ୍ଲେଓ୍ଵାଲା କହିଛନ୍ତି, କୃଷକ ଡିସେମ୍ବର ୨୫ ରୁ ୨୭  ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହରିୟାଣାରେ ସମସ୍ତ ରାଜପଥରେ ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜାରେ ଟିକସ୍ ଆଦାୟ କରିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ। କୃଷକ ନେତା ରାକେଶ ଟିକୈତ କହିଛନ୍ତି, ନୂତନ କୃଷି ଆଇନର ବିରୋଧ କରୁଥିବା କୃଷକ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ରେ କୃଷକ ଦିବସ ପାଳନ କରିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ, ଏହି ଦିନ ସେମାନେ ଦ୍ଵିପ୍ରହରର ଖାଦ୍ୟ ରୋଷେଇ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଜଗଜିତ ସିଂହ ଢଲ୍ଲେଓ୍ଵାଲା ସମସ୍ତ କୃଷକ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୭ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ମନ କି ବାତ ସମୟରେ ଥାଳି ବଜାଇବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ଵୋଧନ ଚାଲିଥିବା ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥାଳି ବଜାଇ ଚାଲିଥିବେ।

   Related Posts