scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କେରଳ ଷ୍ଟୋରୀ ପରେ ‘The Diary of West Bengal’କୁ ନେଇ ବିବାଦ, ଟ୍ରେଲର ଦେଖି ଲୋକେ କହିଲେ-ଏହା ହିଁ ସତ୍ୟ

26/05/2023 at 2:53 PM

ମୁମ୍ଵାଇ ୨୬।୦୫: ଗୋଟିଏ ପଟେ ଦ କେରଳ ଷ୍ଟୋରୀର ବିବାଦ ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ‘ ଦ ଡାଏରୀ ଅଫ୍‌ ୱେଷ୍ଟ ବେଙ୍ଗଲ ‘ର ଟ୍ରେଲର ଲଗାତାର ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ଏହି ଟ୍ରେଲର ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଗର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୋଲିସ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ବଙ୍ଗଳାର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି।

କିନ୍ତୁ ଟ୍ରେଲରର କାହାଣୀ କ’ଣ ? ଯାହା ଏତେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଚଳଚିତ୍ର ଟ୍ରେଲରରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟାୟ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଜିତେନ୍ଦ୍ର ତ୍ୟାଗୀ ତଥା ୱାସିମ ରିଜବିଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଦ ଡାଏରୀ ଅଫ୍‌ ୱେଷ୍ଟ ବେଙ୍ଗଲ’ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ସେଠାରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଟ୍ରେଲର ଆରମ୍ଭ ହେବା ମାତ୍ରେ ଏକ ଡାଏଲଗ ଶୁଣାଯାଏ ଯେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ବାଚିତ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ବହୁତ ତଥା ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ମୁସଲମାନ ତେବେ ଆଇନ ମଧ୍ୟ ଶରିୟତ ହେବ।

ଯାହା ପରେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ଯିଏ CAA ଏବଂ NRCକୁ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ କହୁଥିବାର ନଜର ଆସନ୍ତି। ଟ୍ରେଲରରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପରିସ୍ଥିତିର ଦିନକୁ ଦିନ ଖରାପ ହେବାର ଝଲକ ଦେଖାଯାଇଛି। ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲର ଅନୁଯାୟୀ, ବାଂଲାଦେଶର କଟରପନ୍ଥୀ ସଂଗଠନ ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ମୁସଲମାନ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପୁନଃ ସ୍ଥାପିତ ହେଉଛନ୍ତି।

କାହାଣୀ ଅନୁଯାୟୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବର୍ତ୍ତମାନ କାଶ୍ମୀର ଅପେକ୍ଷା ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଅନ୍ୟ କାଶ୍ମୀରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ନିର୍ମାତାମାନେ ଏହି ଟ୍ରେଲର ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ କିପରି ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଛି ।

   Related Posts