scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ହକି ବିଶ୍ଵକପ୍ ଭିତ୍ତିଭୂମୀର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଏବଂ ୫-ଟି ସଚିବ, ଏପଟେ ଟିକେଟ୍ ନମିଳିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ହକି ପ୍ରେମୀ

19/12/2022 at 9:16 PM

ରାଉରକେଲା/ଭୁବନେଶ୍ଵର: ହକି ବିଶ୍ଵକପ୍ ଭିତ୍ତିଭୂମୀର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ରାଉରକେଲା ଗସ୍ତରେ ଥିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ଫାଇବ୍-ଟି ସଚିବ। ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ବ କପକୁ ଆଉ ରହିଲା ମାତ୍ର୨୩ ଦିନ । ରାଉରକେଲାରେ ନିର୍ମାଣଧୀନ ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ହକି ଷ୍ଟାଡିୁୟମକୁ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ସେପଟେ ଆଜିଠାରୁ ଭୁବନେଶ୍ଵର ଓ ରାଉରକେଲାରେ ଅଫଲାଇନ୍ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଖୁବ୍ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟିକେଟ୍ ସରିଯିବାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ବକପ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା । ରାଉରକେଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର,  ଫାଇବ- ଟି ସଚିବ ଭି.କେ. ପାଣ୍ଡିଆନ, କ୍ରୀଡ଼ା ସଚିବ ଭିନିଲ କ୍ରୀଷ୍ଣା ପହଞ୍ଚି ନିର୍ମାଣଧିନ ଦେଶର ବୃହତ୍ତମ ହକି ଷ୍ଟାଡିୟମର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ ।  ବୀର ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ହକି ଷ୍ଠାଡ଼ିୟମ କାର୍ଯ୍ୟ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି । ଏହା ସହ ବିମାନ ବନ୍ଦରର ସଂପ୍ରସାରଣ କାମ ମଧ୍ୟ ତଦାରଖ କରିଥିଲେ ଏହି ଅଧିକାରୀମାନେ।

ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ରହିବା ଓ ଖାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ସହରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ, ପାରିପାର୍ଶ୍ବିକ କାର୍ଯ୍ୟ , ଖେଳାଳି ଓ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆଦିର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ।   ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ୧୩ରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ସହ ରାଉରକେଲାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ବ କପ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆସନ୍ତା ୨୪ ରୁ ୨୬, ତିନି ଦିନ ଧରି ସାଉଥ କୋରିଆ ଜୁନିଅର ଟିମ୍ ସହ ହକି ଇଣ୍ଡିଆର ଜୁନିଅର ଟିମ୍ ଏଠାରେ ବନ୍ଧୁତା ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ ।

ରାଉରକେଲାରେ ହକି ବିଶ୍ବକପ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବାରୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ ଉତ୍ସାହ । ଆଜିଠାରୁ ଅଫ ଲାଇନ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ହେବା ଖବର ପାଇ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଗେଟ ନମ୍ବର-ଟୁ ଏବଂ ସିକ୍ସରେ ଲମ୍ବା ଲାଇନ ଲଗାଇଥିଲେ ଦର୍ଶକ । ହେଲେ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍ର ଟି ଟିକଟ ନମିଳିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ସମାନ ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଭୁବନେଶ୍ବରରେ । ଦିନ ୧୧ ଟାରୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମର ୮ ନମ୍ବର ଗେଟ ରେ ଅଫଲାଇନ୍ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ହେବା କଥା । କିନ୍ତୁ ଟିକେଟ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ପଡିଆର ଅସ୍ଥାୟୀ କାଉଣ୍ଟରରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଘଣ୍ଟାଏ ପରେ ସରିଯାଇଥିଲା ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍ର ସବୁ ଟିକେଟ୍ ଏପରିକି ଅନଲାଇନ୍ ଟିକେଟ କାଟିଥିବା ରିଡିମ ଟିକେଟ ମଧ୍ୟ ୧୯ ତାରିଖର ଉପଳବ୍ଧ ନଥିଲା ।

ଦୂରଦୂରାନ୍ତରୁ ଆସିଥିବା ଦର୍ଶକ ଏଥିପାଇଁ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସବୁ ମହଲରେ ଘୋର ଅସୋନ୍ତଷ ଦେଖାଦେଇଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କାଉଣ୍ଟରରେ ଜଣେ ଦର୍ଶକ ସର୍ବାଧିକ ୨ ଟି ଟିକେଟ୍ କିଣିପାରିବେ । ତାହା ପୁଣି ନିଜ ପରିଚୟ ପତ୍ର ଦେଇ। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଟିକେଟ କିଣିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏନେଇ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ସଭାପତି ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀଙ୍କୁ ପଚରା ଯିବାରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ହେବାକଥା ନୁହେଁ । ଯଦି କିଛି ତ୍ରୁଟି ବିଚ୍ୟୁତି ଅଛି ତେବେ ତାହା ଅତି ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରାଯିବ । 

ସେପଟେ ହକି ବିଶ୍ବକପ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ବର ସଜେଇ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ରାସ୍ତା ଘାଟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପାର୍କିଂ ସ୍ଥଳକୁ ସୁନ୍ଦର କରାଯାଉଛି । ଦେଶ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ହକି ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ କିଭଳି ଷ୍ଟାଡିୟମ ସହଜରେ ମିଳିପାରିବ ସେନେଇ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ୧୧ ତାରିଖ ରେ କଟକ ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ରେ ହକି ମହାକୁମ୍ଭର ଉଦଘାଯନୀ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

   Related Posts