Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ବସ୍‌କୁ ୭ ଲକ୍ଷ ୭ ହଜାର ଫାଇନ୍‌, ବାକିଥିଲା ସାଢ଼େ ୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟିକସ…

12/03/2020 at 9:25 PM

ବୌଦ୍ଧ୧୨/୩: ପରିବହନ ନିୟମ ଉଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ  ବସ୍‌କୁ ହେଲା ଜରିମାନା। ପୁଣି ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ  ଉପରେ ବଡ଼ ଫାଇନ ଲଗାଇଛନ୍ତି ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ, କାଟିଛନ୍ତି ଚାଲାଣ। ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା ରୁ ବରଗଡ଼ ଯାଉଥିବା ‘ବୁଢ଼ୀମା ନାମକ’ ଏହି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସକୁ ୭  ଲକ୍ଷ ୭ ହଜାର ୨୩୦ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ କରିଛନ୍ତି ବୌଦ୍ଧ RTO। ସାରା ଦେଶ​‌ରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ପରିବହନ ନିୟମରୁ ବସ୍‌ଟି ସଂଖ୍ୟାଧିକ ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବସ୍‌ଟିର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ନଥିଲା ବା ପଞ୍ଜିକରଣ ହୋଇ ନଥିଲା। ଏଥପାଇଁ ସଡ଼କ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ସାଧାରଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବସ୍ ଚାଳକଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସର ବୈଧ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହୋଇ ସାରିଥିଲା।

ସେହିପରି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ହୋଇଛି। ସେହିପରି ବସ୍‌ର ପଲ୍ୟୁସନ  ପ୍ରମାଣପତ୍ର, ପରମିଟ୍ କିମ୍ବା ବୀମା ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ନଥିବା ଧଡ଼ପଗଡ଼ ବେଳେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ଆର୍‌ଟିଓ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୦ ହଜାର, ୧୦ ହଜାର ଏବଂ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହା ବାଦେ ବକେୟ ଟିକସ ଓ ଫାଇନ ବାବଦକୁ ୬ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୭୩୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କଷିଛନ୍ତି ଆର୍‌ଟିଓ।  ଏହିପରି ଭାବରେ ବସ୍‌ଟିର ଚାଳକ ତଥା ମାଲିକ ବିନ୍‌କାର ସଞ୍ଜୀବ ସାହୁଙ୍କୁ ମୋଟ୍ ୭ ଲକ୍ଷ ୭ ହଜାର ୨୩୦ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍‌ ରସିଦ୍‌ ଧରାଇଛନ୍ତି ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ।

   Related Posts