oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ବକପରେ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଲଗାଇଥିଲେ ୬ଟି ଛକା : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲା ନେଦରଲାଣ୍ଡସ୍, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ…

23/02/2021 at 7:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୨ : ଆଇସିସି ବିଶ୍ବକପଗୁଡିକରେ ଏଭଳି କିଛି ମୂହୁର୍ତ୍ତ ରହିଛି ଯାହାକି ଚିର ଦିନ ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବ । ଏଭଳି ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ହର୍ଷେଲ ଗିବ୍‌ସ । ୨୦୦୭ ଆଇସିସି ବିଶ୍ବକପର ୭ମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏଭଳି କରିସ୍ମା କରି ଦେଖାଇଥିଲେ ଗିବ୍‌ସ । ନେଦରଲାଣ୍ଡର ସ୍ପିନର ଡାନ୍‌ ଭାନ୍‌ ଭୁଙ୍ଗେଙ୍କ ଓଭରରେ ୬ଟି ବଲ୍‌ରେ ୬ଟି ଛକା ମାରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଥିଲେ ହର୍ଷେଲ ଗିବ୍‌ସ ।

 ଅନଭିଜ୍ଞ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡସ୍‌ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଆଧିପତ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା । ବର୍ଷା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ଯୋଗୁଁ ଉକ୍ତ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୪୦ ଓଭର ବିଶିଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍‌ର ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ହିଁ ଦଳ ଓପନର ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଗ୍ରେମ୍‌ ସ୍ମିଥ୍ ଏବଂ ହର୍ଷେଲ ଗିବ୍‌ସ ପାଳିକୁ ଆଗକୁ ନେଇଥିଲେ । ୨୯ ତମ ଓଭର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଜଭୁତ ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲା । ଦଳ ୧୭୮ ରନ୍‌ରେ ୨ଟି ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ହରାଇଥିଲା । ୩୦ ତମ ଓଭରରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଲେଗ୍‌ ସ୍ପିନର ଡାନ୍‌ ଭାନ୍‌ ଭୁଙ୍ଗେଙ୍କୁ ପ୍ରଥମରୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଗିବ୍‌ସ । ଭୁଙ୍ଗେଙ୍କ ଓଭରରେ ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକା ମାରି ଚମାକାଇଦେଇଥିଲେ ।

ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସରେ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ୬ଟି ଛକା ମାରି ନୂଆ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ହର୍ଷେଲ ଗିବ୍‌ସ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କୌଣସି ବିଶ୍ବକପରେ ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକା ମାରିବାର ରେକର୍ଡ ଗିବ୍‌ସଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି । ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ସାର୍‌ ଗାରଫିଲଡ୍‌ ସୋବରସ୍‌ ଏବଂ ଭାରତର କ୍ରିକେଟ୍‌ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଏହି ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ଗିବ୍‌ସଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ଯୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କ ନାଁରେ ମଧ୍ୟ ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକା ମାରିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି । ୨୦୦୭ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବିଶ୍ବକପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡ୍‌ଙ୍କ ଓଭରରେ ୬ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟିରେ ଦୃତ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଯୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି । ଯୁବି ସେହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏକାଧିକ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ୧୨ଟି ବଲ୍‌ ଖେଳି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବା ସହିତ ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକା ମାରିବାର ବିରଳ ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିଲେ ।   

   Related Posts