scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପରଦାରେ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ୍ ପ୍ରାଇମ୍ ମିନିଷ୍ଟର’କୁ ଟକ୍କର ଦେବ ‘ଉରି-ଦ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’

11/01/2019 at 10:07 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୧|୧: ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇ ଡେରେ ଆଜି ପରଦାକୁ ଆସିଛି ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମ । ‘ଦି ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ୍ ପ୍ରାଇମ୍ ମିନିଷ୍ଟର’କୁ ଟକ୍କର ଦେବ ‘ଉରି- ଦି ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’ । ରାଜନୀତିକ ଡ୍ରାମା ଉପରେ ‘ଦି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ୍  ପ୍ରାଇମ୍ ମିନିଷ୍ଟର୍ ’ ଆଧାରିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଯବାନଙ୍କ ସାହସିକତାକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ‘ଉରି-ଦି ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’ ।

‘ଦି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ୍ ପ୍ରାଇମ୍ ମିନିଷ୍ଟର’ ରାଜନୀତିକ କଥାବସ୍ତୁ ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଫିଲ୍ମର ଲିଡ୍ ରୋଲରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ଭର୍ସାଟାଇଲ ଆକ୍ଟର ଅନୁପମ ଖେର୍ । ୨୦୦୪ରୁ ୨୦୧୪ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ରାଜନୀତିକ ପରିବେଶ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ଘଟିଥିବା କିଛି ବିଷୟ ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ରାଜନୀତିକ କାହାଣୀ ଓ ନିର୍ମାଣ ଆରମ୍ଭରୁ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ କିଛି ବାଦ-ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବାରୁ ‘ଦି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ୍  ପ୍ରାଇମ୍ ମିନିଷ୍ଟର’ର ରିଲିଜକୁ ନେଇ ଦର୍ଶକ ମହଲରେ ବେଶ୍ ଉତ୍କଣ୍ଠା ରହିଛି । ମୁଭିରେ ଅନୁପମ ଖେର୍ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଥିବାବେଳେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ସୁଜୈନ ବର୍ନଟ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅର୍ଜୁନ ମାଥୁର, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଆହନା କୁମରା ଏବଂ ସଂଜୟ ବାରୁଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅକ୍ଷୟ ଖାନ୍ନା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲରକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ବିବାଦ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ଏବେ ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀକୁ ନେଇ ସସପେନ୍ସ ରହିଛି ।  ଆଗାମୀ ଇଲେକ୍ସନ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିର ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ଏକ ଅଂଶବିଶେଷ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି, ଫିଲ୍ମରେ ଦେଶର ବଡ଼ ବଡ଼ ରାଜନେତାଙ୍କ ପ୍ରତିଛବିକୁ ମଳିନ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି । ଏପରି ଏକ ଅଭିଯୋଗର ଆଧାରରେ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ବିହାରର ଏକ କୋର୍ଟ ଅନୁପମ୍ ଖେରଙ୍କ ସମତେ ଫିଲ୍ମର ଅନ୍ୟ ୧୩ କଳାକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମାଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ‘ଉରି- ଦି ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’ । ୨୦୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଏଲ୍ଓସି ପାର କରି ପିଓକେ ଉପରେ ଆଟାକ୍ କରିଥିଲା, ଏବଂ ଉରି ଆଟାକ୍ ର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଥିଲା । ସତଘଟଣାକୁ ଆଧାର କରି ଏହି ଫିଲ୍ମ ତିଆରି ହୋଇଛି । ଆଦିତ୍ୟ ଧର ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ବିକ୍କି କୌଶଲ୍, ୟାମୀ ଗୌତମ ଓ ପରେଶ ରାୱଲ ପ୍ରମୁଖ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ସେନା କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆଦିକୁ ନିଖୁଣ ଭାବେ ପରଦା ଉପରକୁ ଆଣିବାକୁ ଏଥିରେ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି । ୨୦୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮ରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରାୟୋଜିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲାରେ କଶ୍ମୀରର ଉରି ବେସ୍ କ୍ୟାମ୍ପର ୧୯ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । ସାରା ଦେଶ ଏହି ଆକ୍ରମଣର ବଦ୍‌ଲା ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାବେଳେ ୨୦୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୮-୨୯ର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ହୋଇଥିଲା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ । ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟ୍ରେନିଂ ଏବଂ ଲଞ୍ଚିଂ ପ୍ୟାଡ୍ କୁ ଧ୍ବଂସ କରି ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ଭାରତୀୟ ଯବାନ। ଏହି ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ କାହାଣୀକୁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିବ ବୋଲି ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଯୋଜକ ଓ ସାରା କ୍ରୀଉ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts