କବରସ୍ଥଳୀରେ ଭୂତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ସ୍କ୍ରିନିଂ, ଖାଦ୍ୟ-ପାନୀୟର ହୋଇଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା

Published By : Prameya-News7 Bureau | July 08, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮।୦୭: ସିନେମା ହଲରେ କିମ୍ବା ଘରେ ଟିଭିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖୁଥିବେ। କିନ୍ତୁ ଥରେ କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।  ତେବେ ଏହା କେତେ ସୁନ୍ଦର ଅନୁଭବ ହେବ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୁଡ଼ିକ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଏ।  ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଖୁସିରେ ବସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି। କେବେ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ଭୂତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ସ୍କ୍ରିନିଂ ମଧ୍ୟ କରାଯାଏ? କିନ୍ତୁ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ସମାନ କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।ଏଠାରେ ଖୋଲା ଆକାଶରେ ଫିଲ୍ମର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଏକ ଶ୍ମଶାନରେ ମୃତକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଫିଲ୍ମ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସ୍କ୍ରିନିଂ ଜୁନ୍ ୨ ରୁ ୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଭୟଙ୍କର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଇଭେଣ୍ଟ ସାୱାଙ୍ଗ ମେଟା ଥାମସ୍ତାନ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ନାଖନ୍ ରାଚାସିମା ପ୍ରଦେଶରେ ଅବସ୍ଥିତ । ଏହି ଶ୍ମଶାନରେ ପ୍ରାୟ ୩ ହଜାର କବର ରହିଛି। ଶ୍ମଶାନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଖାଲି ଚେୟାର ରଖିଥିଲେ। ଯାହା ଦ୍ଵାରା ମୃତ ଲୋକମାନଙ୍କର ଆତ୍ମା ବସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାରେ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ। ଆତ୍ମାମାନଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରିବା ପାଇଁ ଏହା କରାଯାଇଥିଲା।

ଭୂତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସ୍କ୍ରିନିଂରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଆତ୍ମାମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଚାଇନା ଲୋକଙ୍କ ବଂଶଜ ଥିଲେ। ସେମାନେ ଥାଇଲାଣ୍ଡରେ ରହୁଥିବେ ଏବଂ ଚାଇନା ଯାଇ ପାରି ନଥିଲେ । ଏହି ସ୍କ୍ରିନିଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ 'ଭୂତ ଦର୍ଶକ' ବ୍ୟତୀତ ଚାରିଜଣ ଶ୍ମଶାନ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖୋଲା ଆକାଶରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।  ଯେଉଁମାନେ ମୃତକମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ଖାଦ୍ୟ, ପୋଷାକ, କାର, ମଡେଲ ହାଉସ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଉଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମେ ସେ ଶ୍ମଶାନରେ ଫିଲ୍ମ ଦେଖାଇବାକୁ ଡରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସମୟ ଗଡିବା ସହିତ ସେ ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଅନନ୍ୟ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ।

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.