oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ଆତଙ୍କ ପରେ ହାଇଆଲର୍ଟ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅବତରଣ ଲାଗି ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଅକ୍ଟୋବର ୭ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ: ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୫ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ, ପୀଠରେ ମହାନବମୀ ପୂଜା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୮ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ୬୪ ବର୍ଷରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବରିହା
  • ||

ଗୁପ୍ତ କୋର୍ଡ଼ ଜରିଆରେ ଵାଲାକୋଟରୁ କାଶ୍ମୀରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ : ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ଏହି ଗୁପ୍ତ କୋର୍ଡ଼

4/03/2019 at 4:48 PM

କାଶ୍ମୀର ୪/୩ : ପାକିସ୍ତାନର ଵାଲାକୋଟରେ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଵାଲାକୋଟରେ ଚାଲିଥିବା ଟ୍ରେନିଂବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗୁପ୍ତ କୋର୍ଡ଼ ଦିଆଯାଉଥିଲା | ଏହି କୋଡ଼ ଜରିଆରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିଜ ସହଯୋଗୀ ଏବଂ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିଲେ | ଵାଲାକୋଟରେ ଟ୍ରେନିଂ ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପିଓକେ ରାସ୍ତା ଦେଇ କାଶ୍ମୀର ଘାଟିକୁ ପଠାଯାଉଥିଲା | ଏଥିପାଇଁ ଵାଲାକୋଟରୁ ୯୮ କି:ମି: ଦୂର ସଡକ ମାର୍ଗରେ କେଲ ଏବଂ ଦୁଧନିଆଲ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ଼କୁ ନିଆଯାଉଥିଲା | ଏହାପରେ କୁପୱାଡାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରୁଥିଲେ |

ଆତଙ୍କବାଦୀ କେଂଥହାବେଲି ଜଙ୍ଗଲ ଦେଇ ମଗାମ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଆସୁଥିଲେ | ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ହେଣ୍ଡଲର୍ସ ତାଙ୍କୁ କୁପୱାଡା ନେଇଯାଉଥିଲେ |

ଅନୁପ୍ରବେଶ ବେଳେ ଜୈସର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କୋର୍ଡ଼ ୱାର୍ଡ ଦିଆଯାଉଥିଲା | ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜୈସ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ହେଣ୍ଡଲର୍ସ କୋର୍ଡ଼ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଉଥିଲେ | ଆତଙ୍କବାଦୀ କାଶ୍ମୀରରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କଲାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରରେ ଆଇଏସଆଇ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା କୋର୍ଡ଼ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ସେହି କୋର୍ଡ଼ ଆଧାରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୀମା ଆର ପାରିକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିଲେ | ଅନୁପ୍ରବେଶ ପରେ କୌଣସି ୱାୟାରଲେସ ସେଟ ଜରିଆରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁନଥିଲେ |

ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କୋର୍ଡ଼ ନାଁ ପଚାର ଯାଉଥିଲା | ମୁଖ୍ୟ ହେଣ୍ଡଲର୍ସର କୋର୍ଡ଼ Romiyo-POK ଥିଲା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ଏହି Romiyo-POK ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ଼ରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହୁଥିଲା | TANGO 2 କୋର୍ଡ଼ ଅର୍ଥାତ ୫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏକାଥରେ ଭାରତ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବା | Code [email protected] ମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାଁ | ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ରାସ୍ତା ବତାଇଥାଏ ତାର Code @माइक-ISI | କାଶ୍ମୀର ଘାଟିରେ ହେଣ୍ଡଲର୍ସର ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ [email protected]୧ କୋଡ଼ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଥିଲା | [email protected] ର ମାନେ ଆଉ ଏକ ହେଣ୍ଡଲର ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି | ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମୁଜାଫରବାଦ ସ୍ଥିତ ଅଫିସରୁ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ କୋର୍ଡ଼କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥାଏ | ଏହି କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମକୁ “କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ୮୮” କୁହାଯାଇଥାଏ | ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ, ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଆଇଏସଆଇ ତରଫରୁ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ମୁଜାଫରବାଦରେ ଏକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି | ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଏହି କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମରୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥାଏ |

ସୀମା ପାର କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହେଣ୍ଡଲର ଲଗାତାର ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ କୋର୍ଡ଼ ୱାର୍ଡ ଜରିଆରେ ସମ୍ପର୍କ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ହମଲା ସମ୍ପର୍କିତ ସୂଚନା ଦେଇଥାନ୍ତି | ଅନୁପ୍ରବେଶ ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ପାଇଁ କୋର୍ଡ଼ ବିଶିଷ୍ଟ ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଏକ ମେଟ୍ରିକ୍ସ ସିଟ୍ ଦିଆଯାଇଥାଏ |

   Related Posts