oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବରାତ୍ରର ଦ୍ନିତୀୟ ଦିନ, ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ରୂପେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଆ ଜଗଦମ୍ୱା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରମେଶ ବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା
  • ||

୪ ବର୍ଷ ଡେଟିଂ ପରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ବେଦୀରେ ବିବାହ କଲେ ଯୁବକ, ଏମିତି ଏକ ନିଆରା ପ୍ରେମ କାହାଣୀ…

19/06/2021 at 8:45 PM

ତେଲଙ୍ଗାନା ୧୯।୦୬: ପ୍ରେମ ପାଇଁ ପୂରା ଦୁନିଆ ପାଗଳ। ନିଜ ଭଲ ପାଇବାକୁ ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକେ ସବୁ କିଛି କରିବାକୁ ପଛଉ ନାହାନ୍ତି। ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରେମ ବିବାହ ଏବଂ ଘଟଣା ଆପଣ ଦେଖିଥିବେ। ଏବେ ଏମିତି ଏକ ନିଆରା ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଓ ବିବାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେଉଁଠି ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଏକା ସମୟରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀକୁ ଧୂମଧାମରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲା ଆଦିଲାବାଦ ଜିଲ୍ଲାର ଉତନୁର ମଣ୍ଡଳର ଘନପୁର ଗାଁର। ଏଠାରେ ଅର୍ଜୁନ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଦୁଇ ଜଣ ଝିଅ ଭଲ ପାଇ ବସିଥିଲେ। ଏହି ତ୍ରିକୋଣୀୟ ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ଚାରି ବର୍ଷ ଧରି  ଚାଲିଥିଲା। ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ ଦୁଇ ଝିଅ ଅବଗତ ଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଦୁଇ ଯୁବତୀ ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଦିବାସୀ ସଂପ୍ରଦାୟରେ ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା।

ଜୁନ ୧୪ରେ ହେଲା ବିବାହ

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଘନପୁର ଗାଁର ଅର୍ଜୁନ ଜୁନ ୧୪ରେ ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସମୁଦାୟର ଅନେକ ଲୋକ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ପାରମ୍ପରିକ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ବର ଓ ଦୁଇ କନ୍ୟା ଆଦିବାସୀ ରୀତିନୀତିରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସଂପ୍ରଦାୟର ମୁଖିଆ କହିଛନ୍ତି, ଆଦିବାସୀ ପ୍ରଥାରେ ଏହି ଧରଣର ବିବାହର ଅନୁମତି ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଗାଁରେ ପ୍ରଥମ ଥର କୌଣସି ଯୁବକଙ୍କୁ ଦୁଇ ଯୁବତୀ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କ ଦୁଇ ପତ୍ନୀ ହେବାରେ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ସମସ୍ୟା ନଥିଲା ବୋଲି ମୁଖିଆ କହିଛନ୍ତି।

ଚାରି ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିଲା ପ୍ରେମ

ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ବାପାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ଝିଅ ଉଷା ରାଣୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରେମ ଗାଡି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଅର୍ଜୁନକୁ ନିଜ ଅନ୍ୟ ଖୁଡିଙ୍କ ଝିଅ ସୁରେଖା ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ଚାରି ବର୍ଷ ଧରି ପ୍ରେମ କରି ଚାଲିଥିଲା। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କଥା ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବତୀ ଜାଣି ପାରିନଥିଲେ ଯେ, ଅର୍ଜୁନ ଏକ ସଙ୍ଗେ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଛି।

ଉଠିଲା ପରଦା

ଯେତେବେଳେ ଅର୍ଜୁନଙ୍କ ବାପା-ମା ତାର ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ, ଏହା ପରେ ଯାଇ ଏହି ଘଟଣା ଉପରୁ ପଦାକୁ ହଟିଥିଲା। ଏହା ସତ୍ତ୍ଵେ ବି ଦୁଇ ଯୁବତୀ  ବିବାହ କରିବାକୁ ରାଜି ଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଅର୍ଜୁନ ମନରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଦ୍ଵିଧା ନଥିଲା। ସମୁଦାୟର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଦୁଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଯୁବକ ସହ ବିବାହ କରିବା ମଞ୍ଜୁର ଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟେ  ବାପା-ମା ଏବଂ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନଥିଲା, ଏଥିପାଇଁ ସମାଜର ଲୋକେ ଧୂମଧାମରେ ଏହି ବିବାହ କରାଇଥିଲେ। ଅର୍ଜୁନ ନିଜର  ବିଇଡି ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପୂରା କରି ସାରିଛି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାକୁ ଚାକିରି ମଧ୍ୟ ମିଳିନାହିଁ। ତାର କହିବା  ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ଏବେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛି।  

   Related Posts