AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଶେଷ ହୋଇଯିବ ଶସ୍ତା ଡାଟା ଏବଂ ମାଗଣା କଲିଂ ଯୁଗ, ଦୂର ସଂଚାର ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ଚିଠି ଲେଖିଲା ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀ…

28/02/2020 at 10:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୮/୨: ଶେଷ ହୋଇଯିବ ଶସ୍ତା ଡାଟା ଏବଂ ମାଗଣା କଲିଂ ଯୁଗ । ପୁଣି ପୂର୍ବ ପରି ଉଭୟ ଇଂଟରନେଟ୍ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଲଗା ଅଲଗା ଟଙ୍କା । ଏନେଇ ଦୂର ସଂଚାର ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ନିକଟକୁ ଚିଠି ଲେଖି ଟେଲିକମ କଂପାନୀମାନେ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ମୋବାଇଲ ଡାଟା ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ଟାରିଫ ପ୍ନାନକୁ ୩୫ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଜିବି କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଭୋଡାଫୋନ-ଆଇଡିଆ । ଯାହାକି ପ୍ରଚଳିତ ଦରଦାମ ତୁଳନାରୁ ପ୍ରାୟ ସାତ-୮ ଗୁଣା ଅଧିକ । ଡିପାର୍ଟମେଂଟ ଅଫ ଟେଲିକମକୁ କଂପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏହି ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି କି, କଂପାନୀ ଚାହୁଁଛି କି ୩୫ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଜିବି ଡାଟା ଦର ସ୍ଥିର କରାଯାଉ । ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ମାସିକ କନେକ୍ସନ ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ଚାର୍ଜକୁ ୫୦ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର କରାଯାଉ ବୋଲି । ଆଉ ଏହି ନୂଆ ପ୍ଲାନକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ପହିଲାରୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଟେଲିକମ କଂପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୁପାରିଶ ହୋଇଛି ।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁସାରେ, ଏଜିଆର କାରଣରୁ ଟେଲିକମ କଂପାନୀଙ୍କୁ ଏବେ ଅନେକ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡୁଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଏହି କଂପାନୀଙ୍କୁ ୫୩ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଏଜିଆର ବାବଦକୁ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ପଡିବ । ତେଣୁ ଭୋଡାଫୋନ-ଆଇଡିଆ ଏଜିଆର ପୂରା ରକମ ପରିଶୋଧ କରିବା ପାଇଁ ୧୮ ବର୍ଷ ସମୟ ମାଗିବା ସହ ଆଉଟଗୋଇଙ୍ଗ କଲ୍ ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ମୂଲ୍ୟ ମିନିଟ୍ ପିଛା ୬ ପଇସା ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts