Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆକ୍ସନରେ ଟେଲିକମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ, ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ କଲେ ବିଦା

24/12/2022 at 10:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୂରସଂଚାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ସହ ଟେଲିକମ୍ ବିଭାଗର ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ସମ୍ପର୍କିତ ଦସ୍ତାବିଜ ଉପରେ ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି । ଦୁର୍ନୀତିକୁ ପ୍ରସୟ ନଦେବା ନୀତି ଏବଂ ‘କାମ କର ନହେଲେ କାମ ଛାଡ’ ଅଭିଯାନ ଅନ୍ତର୍ଗତରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବିଦା କରିଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଶନିବାର ଏହି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଦିଆଯାଇଛି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦୂରସଂଚାର ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସିସିଏସ ନିୟମ, ୧୯୭୨ର ପେନସନ ନିୟମ ୪୮ର ଧାରା ୫୬(ଜେ)ରେ ଅନ୍ତର୍ଗତରେ ଚାକିରିକୁ ବିଦା କରାଯାଇଛି ।

ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଟେଲିକମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ସ୍ୱୀକାର ନ କରିବା ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଭାଗର ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରିକୁ ବିଦା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ୧୦ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯ ଅଧିକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସ୍ତରରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଜଣେ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଥିଲେ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତିବର୍ଷ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପାଳନ କରାଯାଉଥିବା ‘ସୁଶାସନ ଦିବସ’ ପୂର୍ବ ସଂଧ୍ୟାରେ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ମାସରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ଶୋଇବା ମାମଲାରେ ବିଏସଏନଏଲର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସେବାରୁ ନିବୃତ କରାଯାଇଥିଲା । ରେଲୱେ ବିଭାଗରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୪୦ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଦିଆଯାଇଛି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ପାଖରେ ରେଲୱେ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

   Related Posts