scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଲେ ତେଜସ୍ୱୀ, କହିଲେ- ‘ନୀତିଶ ସରକାର ଭୟଭୀତ, ସାହସ ଥିଲେ ଗିରଫ କରି ଦେଖାଅ’

6/12/2020 at 10:18 AM

ପାଟନା,୦୬/୧୨:  ବିହାରର ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ତେଜସ୍ୱୀ ବିହାରରେ ଏନଡିଏ ସରକାରରୁ ନିକମ୍ମା ଓ ଡରୁଆ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ବିହାର ସରକାର କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଧାରଣା ଦେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ହୋଇଛି । ସରକାରଙ୍କ ସାହସ ଥିଲେ ଗିରଫ କରି ଦେଖାନ୍ତୁ ବୋଲି ତେଜସ୍ୱୀ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେଜସ୍ୱୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାରଙ୍କର ଦମ୍ ଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଦେଖାନ୍ତୁ । ନଚେତ୍ ସେ ନିଜେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବେ । ଏପରିକି ସେ କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଚଢିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ପୁତ୍ର ତେଜସ୍ୱୀ ଶନିବାର ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଗାନ୍ଧୀ ମଇଦାନରେ କୃଷି ଆଇନ ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିବା କୃଷକଙ୍କ ଭଲ କଥା କେହି ଚିନ୍ତା କରୁ ନାହାଁନ୍ତି । କୃଷକମାନେ ସମସ୍ତ ମାନବଜାତିରୁ ଆହାର ଯୋଗାଇଥାନ୍ତି । ଯିଏ କୃଷକଙ୍କର ନୁହେଁ ସେ କେବେବି ଦେଶର ଭଲ ଚାହିଁ ନଥାଏ ।

ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କ ଏହି ଧାରଣା ବିରୋଧରେ ପାଟନା ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ସହ ୧୮ ସମର୍ଥକଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ପୋଲିସ ଆଇପିସି ଓ ମହାମାରୀ ଆଇନ ଅନୁସାରେ ଭିନ୍ନ ଧାରାରେ ଏଫାଇଆର ରୁଜୁ କରିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ତାତି ଉଟିଛନ୍ତି ତେଜସ୍ୱୀ । ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିହାର ଡରୁଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଚାଲିଛି । କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କଲେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ ହେଉଛି । ଦମ୍ ଥିଲେ ଗିରଫ କରିବାକୁ ସେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts