ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୨୦-୨୨ରେ କୋଭିଡ଼ ନେଇଛି ୨୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ, ବିଧାନସଭାରେ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲିଖିତ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ହୋଟେଲ ମାଲିକ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଅଧୁରା ରହିଗଲା ଜଗା ଦର୍ଶନ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||

ଏହି ପତ୍ରର ଚମତ୍କାରୀ ଗୁଣ, ଦୂର କରେ ଅନେକ ରୋଗ ଓ ସମସ୍ୟା…

20/12/2019 at 3:26 PM

ସାଧାରଣତଃ ତେଜପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟ ରୋଷେଇ ଘରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥାଏ। ମସଲା ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା ତେଜପତ୍ରରେ ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି। ଏହା ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ବେଶ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ତେଜପତ୍ରରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ମାଙ୍ଗାନିଜ,ପୋଟାସିୟମ, ସେଲେନିୟମ ଓ ଆଇରନ୍ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଥାଏା

ତେଜପତ୍ର କେବଳ ତରକାରୀ ବା ଚା’ରେ ସ୍ବାଦ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ନାହିଁ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ତେଜପତ୍ରର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ଜାଣିନଥାନ୍ତି। ଏହା ଖାଦ୍ୟର ସ୍ବାଦ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସହ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ତେଜପତ୍ର, ଶରୀରର ଅନେକ ରୋଗ ଦୂର କରେ। ତେବେ ତେଜପତ୍ରର ବିଷେଶ ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

କିଡନୀ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ତେଜପତ୍ର। ତେଜପତ୍ର ସିଝାଇ ପାଣିରେ ପିଇଲେ ଅନେକ କିଡନୀ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଅନେକ ଲୋକ ଚା’ରେ ତେଜପତ୍ର ପକାଇ ପିଅନ୍ତି। ହେଲେ ଏହାର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ଜାଣିନଥାନ୍ତି। ଚା’ରେ ତେଜପତ୍ର ପକାଇ ପିଇଲେ ପେଟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ। ଏହା ସହ ହଜମ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଥାଏା

ତେଜ ପତ୍ରକୁ ଗରମ ପାଣିରେ ପକାଇ ତା’ର ରସକୁ ପିଇଲେ ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଫାଇଦା ହୁଏ। ଏହା କିଡନୀ ଉପରେ ଖୁବ ଭଲ ପ୍ରବାହ ପକାଇଥାଏା ଏହା ସହ ଗ୍ୟାସ,ପେଟ ସମସ୍ୟା ଇତ୍ୟାଦି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ ମିଳିଥାଏା ମଧୁମେହ ରେଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ତେଜ ପତ୍ର ଖାଇବା ବେଶ ଉପକାରୀ । ଶରୀରର କୌଣସି ଅଙ୍ଗରେ ଦରଜ ଥିଲେ ବା କଷ୍ଟ ହେଲେ ସେଠାରେ ତେଜପତ୍ର ବାଟି ମାଲିସ କଲେ କଷ୍ଟ କମେ ଓ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

   Related Posts