scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଫାଇନାଲରେ ଭାରିପଡୁଛି କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌, ୩ ମାସରେ ଭାଙ୍ଗିଲାଣି ୨ ଥର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଜିତିବା ସ୍ୱପ୍ନ…

12/02/2024 at 10:42 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୨।୦୨ : ପ୍ରଥମେ ୧୯ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୩, ଆଉ ଏବେ ୧୧ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୪ । ଏହି ଦୁଇଟି ତାରିଖକୁ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ଫ୍ୟାନ୍ସ କେବେବି ଭୁଲିବେନାହିଁ । କାହିଁକି ନା ଏହି ଦୁଇ ତାରିଖ ଦିନ ଭାରତୀୟ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗି ଚୁରମାର ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ଭାରତୀୟ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ  ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌ । ଦୁଇ ଥର ଯାକ ଭାରତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଜିତିବାର ସପ୍ନ ଧୂଳିସାତ୍‌ ହୋଇଛି । ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ଥର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍‌ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ହରାଇ ବିଶ୍ୱ ଚମ୍ପିଆନ୍‌ ହୋଇଛି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୨୩ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଦମ୍‌ଦାର ଫର୍ମରେ ଥିଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ । ଲିଗ୍‌ ଓ ସେମିକୁ ମିଶାଇ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମୋଟ ୧୦ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ଫାଇନାଲରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲା । ହେଲେ ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍‌ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ହରାଇ ଚମ୍ପିଆନ ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା କୋଟି କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ।

ସେହିପରି ୨୦୨୪ରେ ଖେଳାଯାଉଥିଲା ଜୁନିୟର ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ । ଏଥିରେ ବି ଦମ୍‌ଦାର ଫର୍ମରେ ଥିଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ । ଲିଗ୍‌ ଓ ସେମିର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ଫାଇନାଲରେ ଦଳ କରିଥିଲା ପ୍ରବେଶ । ହେଲେ ଫାଇନାଲରେ ବି ହେଲା ସମାନ ଅବସ୍ଥା । ଯୁବ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ୟଙ୍ଗ ଇଣ୍ଡିଆ । ଆଉ ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଛି ।  କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି ବିଶ୍ୱ ଚମ୍ପିଅନ୍‌ ।

ତେବେ ଏହି ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଦମ୍‌ଦାର ଥିବା ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ଫେଲ୍‌ ମାରିଥିଲା । ଆଉ ମାତ୍ର ୨୫୪ ରନ୍‌ ଟାର୍ଗେଟକୁ କରିପାରିନଥିଲେ ହାସଲ । ଯାହାଫଳରେ ଟିମ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ୭୯ ରନ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌ ।

   Related Posts