scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ, ସିରିଜରେ ତିଷ୍ଠିବାକୁ ହେଲେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଜିତିବା ଜରୁରୀ

28/11/2020 at 3:04 PM

ସିଡନୀ,୨୮/୧୧:  ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜକୁ ଜୀବିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ । ଅର୍ଥାତ ବିରାଟ ବାହିନୀ ଏବେ କର ବା ମର ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ୬୬ ରନରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଖେଳାଳି ଯେପରି ଭାବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଦୂର୍ବଳତାର ଫାଇଦା ନେଲେ ତାହା ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି ।

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି କହିଥିଲେ ଯେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଠିକ୍ ଲାଗିଲେ ସେ ବୋଲିଂ କରିବେ । ଦଳରେ ବହୁ ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭାରତକୁ ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲର ଆବଶ୍ୟକ । କାରଣ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବେ ବୋଲିଂ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ପିଠିରେ ହୋଇଥିବା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ସେ କେବଳ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି । ଦଳ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଦଳରେ ବୋଲରଙ୍କ ଅଭାବ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା । କେବଳ ଚହଲ ଓ ନବଦୀପ ସୈନୀ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୭୨ ରନ୍ ବ୍ୟୟ କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଚହଲ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ନିଜ ସ୍କେଲ୍ ପୁରା କରିବା ପରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଛାଡିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ନଟରାଜନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିପାରେ । ସେହିପରି କୁଳଦୀପ ଯାଦବ ଓ ଶର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁରଙ୍କ ଭଳି ବିକଳ୍ପ ଖେଳାଳି ରହିଛନ୍ତି । ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଖରାପ ସଟ୍ ଖେଳି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଶ୍ରେୟସ ଆୟାର ଯେଉଁ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ ତାହା ଆବଶ୍ୟକ ନଥିଲା । ଏବେ ବିରାଟଙ୍କ ରଣନୀତି ଉପରେ ସବୁ ନିର୍ଭର କରିବ ।  

ସେହିପରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଷ୍ଟାର୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆଶନ୍ତା ମ୍ୟାଚରେ ଗ୍ରୀନ୍ ପଦାର୍ପଣ  କରିପାରିନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   Related Posts