Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ୍‌ଙ୍କ ଧମାକାଦାର୍‌ ବ୍ୟାଟିଂ, ହାସଲ କଲେ ୪୪ ତମ ଶତକ
  • ||
  • ଇଷାନ୍‌ କିଷାନ୍‌ଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ, ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ହାସଲ କଲେ ପ୍ରଥମ ଦ୍ୱିଶତକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, କୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁମତି ପରେ ତଥ୍ୟ ଦେଲା ଖଣ୍ଡଗିରି ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ମାଣ୍ଡସ୍’ ପ୍ରଭାବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନୟାଗଡ: ଫତେଗଡ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ଧରାପଡିଲେ ଦୁଇ ଆନ୍ତରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରିମାଣ୍ଡର ୬ ଦିନ ପରେ ବି ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାଁନ୍ତି ଅର୍ଚ୍ଚନା, ପଚାରି ପଚାରି ହାଲିଆ ଇଡି
  • ||

ଅର୍ଡରକୁ ମାନିଲେନି ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ, ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ କରାଇଦେଲେନି ଜଏନିଂ

4/06/2022 at 12:14 PM

ଫୁଲବାଣୀ ୦୪/୦୬: ସରକାରଙ୍କ ବଦଳୀ ଅର୍ଡରକୁ ମାନିଲେ ନିପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ । ଫଳରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଅପେକ୍ଷା କରି କରି ଶେଷରେ ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରି ନ୍ୟାୟ ପାଇବାପାଇଁ ବିଇ ଓ ଓଡିଇଓଙ୍କ ଦ୍ଵାରସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସଂଯୁକ୍ତା ପଣ୍ଡା ନାମକ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କୁ ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଳକ ଅଧିନ ଲୁହୁରୁବାଲି ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଥିଲା ।

ବିଇଓଙ୍କ ପରାମର୍ଶକ୍ରମେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ପଣ୍ଡା ଆଜି ଶନିବାର ସକାଳୁ ଲୁହୁରୁବାଲି ସ୍କୁଲକୁ ଜଏନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ସେଠାରେ ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଓ କିଛି ମହିଳା ଜଏନ କରିବାକୁ ନେଇ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ସ୍କୁଲରେ ପିଲା ସଂଖ୍ୟା ଅନୁପାତରେ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଠିକ ଅଛି । ଆଉ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ବୋଲି କହି କୁଆଡେ ଜଏନ କରାଇଦେଇନଥିଲେ ।

ଫଳରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କ ବାଧ୍ୟହୋଇ ଫେରିଆସିଥିଲେ । ତେବେ ଏ ସବୁ ପଛରେ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ହାତଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ନୂତନ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଜଏନ କଲେ କାଳେ ପୂର୍ବରୁ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଆସ୍ଥାନ ଜମାଇରହିଥିବା ଶିକ୍ଷକ ବା ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ଦୁରକୁ ବଦଳୀ ହୋଇଯିବ ଭାବି ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷା କମିଟିକୁ ଧରି ବିରୋଧ କରିଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ଏନେଇ ଫୁଲ ବାଣୀ ବିଇଓ ରଂଜନ କହଁରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରେ ସେ ଏନେଇ ଅବଗତ ଥିବା କହିବା ସହ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇ ଦିଆଯିବ ଓ ସେ ଏନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ କାହିଁକି । କଣ ପାଇଁ ଓ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍କୁଲରେ ଜଏନ କରାଗଲାନି ତାହାର ବିଧିବଦ୍ଧ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts