oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ଅରୁଣ ବାଲୀଙ୍କ ନିଧନ, ୭୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା, ଆସୁଛି ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ, ୧୫ରେ ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲୀ: ପଦ୍ମାବତୀ ଟ୍ରଲରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା, ୧୦ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୧୦ ଧୀବର
  • ||

ଠିକ୍ ସମୟରେ ଉପାସନା ସହ ଲମ୍ୱା ଦାଢି ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ତାଲିବାନର ନୂଆ ଆଦେଶ

29/03/2022 at 12:03 PM

କାବୁଲ୨୯/୦୩ : ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ନୂଆ ନିୟମ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ତାଲିବାନୀ । ଏଥର ତାଲିବାନ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଶେଷ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ଅଧୀନରେ, ଯଦି ଆପଣ ଦାଢି ବିନା ଅଫିସ ଯିବେ ତେବେ ଚାକିରୀ ହରାଇବାର ଭୟ ରହିଛି । ସମ୍ପ୍ରତି ବାଳିକାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ଖୋଲି ନ ଥିବାରୁ ତାଲିବାନକୁ ସାରା ବିଶ୍ୱରୁ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଛି ।

ବାଳିକାମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ୟୁରୋପୀୟ ସଂଘ ନିନ୍ଦା କରିଛି । ରଏଟର୍ସ ରିପୋର୍ଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ତାଲିବାନ ଅଧିକାରୀମାନେ ସୋମବାର ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖାଯାଉଥିଲା ।

ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦାଢି କାଟିବା ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଷାକ ନ ପିନ୍ଧିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ ଠିକ ସମୟରେ ପୂଜାପାଠ କରିବାକୁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି । ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଡ୍ରେସ୍ କୋଡ୍ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଫିସରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବ । ତେବେ ତାଲିବାନ ପକ୍ଷରୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇନାହିଁ ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ତାଲିବାନ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପୁରୁଷଙ୍କ ବିନା ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ବାରଣ କରିଥିଲା । ରବିବାର ଦିନ ତାଲିବାନ ଲିଙ୍ଗ ଆଧାରରେ ବଗିଚାରେ ପ୍ରବେଶ ସମ୍ପର୍କରେ ନିୟମ ଜାରି କରିଛି । ଏହି ଅଧୀନରେ ମହିଳାମାନେ ସପ୍ତାହରେ ତିନି ଦିନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଚାରି ଦିନରେ ପୁରୁଷମାନେ ପାର୍କକୁ ଯାଇପାରିବେ । ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଦମ୍ପତି ଏବଂ ପରିବାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପାର୍କକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ ।

   Related Posts