oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ବାଘ ! ଭୟଭୀତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବନ ବିଭାଗର ପାଟ୍ରୋଲିଂ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉଗ୍ରରୂପ ରୂପ ନେଲା ପାରିବାରିକ କଳହ, ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ
  • ||
  • ୫ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ସାର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୧୪ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ପୂଜାରେ ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୨୬ରୁ ୨୯ ଯାଏ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚିବ
  • ||

ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ପାଇଁ ସଂକଟମୋଚକ ହେବେ ମାହି: କାମ ଦେବ ଧୋନିଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା, ଦାବି କଲେ ଏହି ଖେଳାଳି

12/09/2021 at 11:30 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୯ : ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ମେଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି । ବିସିସିଆଇର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଫାରୁକ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଫାରୁକ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧୋନିଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପଯୋଗୀ ହେବ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ଜଣେ ମେଣ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଏହାର ଅର୍ଥ କ’ଣ, ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପରି ପରାମର୍ଶଦାତା ? ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କୋଚ ଏବଂ ଧୋନି ହେଉଛନ୍ତି ପରାମର୍ଶଦାତା । ଧୋନିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ହେତୁ ଦଳରେ ରଖାଯିବ ବହୁତ ଭଲ । ବିସିସିଆଇ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଖୁସି । ଇଞ୍ଜିନିୟର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧୋନି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭଲ ପରାମର୍ଶ ଦେବେ ।

ତେବେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ସେ ରବି କିମ୍ବା ବିରାଟଙ୍କୁ ବହୁତ ଚତୁର ଉପାୟରେ ଧୋନୀ ପରାମର୍ଶ ଦେବେ । ମୋଟ ଉପରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆମର ଦଳ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା । କାରଣ ଧୋନୀ ଜଣେ ବହୁତ ଭଲ ପରାମର୍ଶଦାତା, ପରିଚାଳକ ଏବଂ ସଫଳ ଅଧିନାୟକ । ଫାରୁକ୍ କୁହନ୍ତି ଭାରତ ନିକଟରେ ଏହି ହିଁ ଭଲ ସୁଯୋଗ ରହବି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତିବାର ।

ପୂର୍ବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟର ରଖାଯିବା ଦଳ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ କଥା । ଖାସ୍ କରି ମାହିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଦଳ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି । ଯେମିତି ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ୱାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ପରାମର୍ଶ ଦାତା ରହିଛନ୍ତି ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର । ତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଦଳ ତାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଜାର ରଖିଛି । ଠିକ୍ ସେହିପରି ଧୋନୀ ମଧ୍ୟ ଦଳ ପାଇଁ ବେଶ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଥାଉି କି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬ ଟି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳାଯାଇଛି । ଏହି ସମସ୍ତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଧୋନିଙ୍କ ଭୂମିକା ବଦଳିବାକୁ ଯାଉଛି । ୨୪ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଦୁବାଇରେ ସୁପର ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଭାରତ ନିଜର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

   Related Posts