scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମନ୍ଦିରରୁ ଫେରୁଥିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ରାସ୍ତାରେ ମାରିଦେଲା ଭାଲୁ

6/06/2022 at 9:49 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୬: ମନ୍ଦିରରୁ ଫେରୁଥିଲେ ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ । ବାଟରେ ଖାଇଗଲା ଭାଲୁ । ଏପରି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପନ୍ନା ଜିଲ୍ଲାରେ । ଏଠାରେ ଏକ ମନ୍ଦିରରୁ ଠାକୁରଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ପତି ଓ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭାଲୁ ମାରି ଖାଇଦେଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି । ମୃତ ଦମ୍ପତି ହେଲେ ମୁକେଶ ରାୟ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୁଡିୟା ରାୟ ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ରବିବାର ମୁକେଶ ଓ ଗୁଡିୟା ପନ୍ନାର ଏକ ଜଙ୍ଗଲରେ ଥିବା ଖେରମାଇ ମାତା ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ଭାଲୁ ଉଭୟଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଉଭୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଭାଲୁ ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିଥିଲେ ବି ପାରିନଥିଲେ । ଭାଲୁ ସେମାନଙ୍କୁ ମାରି ଦେଇତିଲା । ନିକଟସ୍ଥ କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଣି ପାଇଁ ଯିବା ବେଳେ ଭାଲୁଟିକୁ ମୃତଦେହ ପାଖରେ ଦେଖିଥିଲେ । ଫଳରେ ଭାଲୁଟି ଉଭୟଙ୍କୁ ମାରିଥିବା ଗାଁ ଲୋକେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ।

ଭାଲୁକୁ ସେଠାରେ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଲୋକେ ପାଟି କରିଥିଲେ ବି ସେ ମୃତଦେହ ଛାଡି ଯାଇନଥିଲା । ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଓ ବନ ବିଭାଗକୁ ଏନେଇ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଦୀର୍ଘ 3 ଘଣ୍ଟା ପରେ ବନ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ପହଁଚି ଭାଲୁକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ କରି ପିଞ୍ଜରାରେ ରଖିଥିଲେ ।

ବନ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ, ଏହି ଭାଲୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ରହିବ ନାହିଁ । ତାକୁ ଚିଡିଆଖାନା ପଠାଯିବ । ତେବେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ 4 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଡିଏଫଓ ଗୌରଭ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts