scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ବିଧାନ ପରିଷଦ ପଠାଇବେ ଅଖିଲେଶ, ମଙ୍ଗଳବାର ଦାଖଲ କରିବେ ନାମାଙ୍କନ

6/06/2022 at 9:11 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୬:  ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ଛାଡି ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେବେ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ତାଙ୍କ ନାମ ବିଧାନ ପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସେ ଜୁନ ୭ ତାରିଖରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ।  

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଆସନ୍ତା୨୦ ତାରିଖରେ ୧୩ ଏଏଲସି ଆସନରେ ମତଦାନ ହେବ । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଆହୁରି ୪ ନେତାଙ୍କୁ ବିଧାନ ପରିଷଦ ପଠାଇପାରେ । ତେବେ କାହାରି ନାଁ ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇନାହିଁ । ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ଶେଷ ଦିନ ଜୁନ ୯ ରହିଛି । ଅନ୍ୟ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସୋବରନ ସିଂ ଓ ରାଜପାଲ କଶ୍ୟପଙ୍କ ନାଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି ।

ରାଜ୍ୟସଭା ପାଇଁ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଆରଏଲଡି ମୁଖ୍ୟ ଜୟନ୍ତ ଚୌଧରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ କରିବ । ଏହାସହ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓମ ପ୍ରକାଶ ରାଜଭ ନିଜ ପୁଅ ପାଇଁ ଏମଏଲସି ଆସନ ହାତେଇବାକୁ ଲବି କରୁଛନ୍ତି ।କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ଆସିଥିବା ଇମରାନ ମସୁଦ ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ୍ ଲବି କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ପ୍ରକୃତ ଲଭେଇ ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରେ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୟୁପିରେ ୧୦୦ଟି ବିଧାନପରିଷଦ ଆସନ ରହିଛି । ଏଥିରୁ ୧୩ଜଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଜୁଲାଇ ୬ରେ ଶେଷ ହେଉଛି । ତେବେ ୧୩ ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଜୁନ ୯ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରିବ । ଏହାସହ ଜୁନ ୨୦ ସକାଳ 9ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪ଟା ଯାଏଁ ମତଦାନ ହେବ ।

   Related Posts