scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମାଧୁରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୁସ୍ମିତା ଯାଏଁ, OTTରେ ଧମାଲ କରୁଛନ୍ତି ୯୦ ଦଶକର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ

21/07/2022 at 2:28 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୧।୦୭: ବଲିଉଡ ଡିଭା । ସେନ୍ସସେସନ କୁଇନ । ଦିନ ଥିଲା ବଲିଉଡରେ କରୁଥିଲେ ରାଜୁତି । ତାଙ୍କ ଆକ୍ଟିଂ, ଡ୍ୟାନ୍ସ ଓ ଚେହେରାର ଦିଓ୍ୱାନା ଥିଲେ ସଭିଏଁ । ଧୀରେ ଧୀରେ ନିଉ କମରଙ୍କ ଏଣ୍ଟ୍ରି ପରେ କମିଥିଲା ଏମାନଙ୍କ ଦବଦବା । ହାତ ଗଣତି କେତୋଟି ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ସତ, ହେଲେ ସେତେଟା ମିଳନିଥିଲା ସଫଳତା । ହେଲେ ଏବେ ପୁଣିଥରେ ବି-ଟାଉନରେ ଜଲଓ୍ୱା ଦେଖାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ଲେଜେଣ୍ଡାରୀ ଆକ୍ଟ୍ରେସ୍ । ରୂପେଲି ପରଦା ଛାଡି ଓଟିଟି ମୁହାଁ ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡ କୁଇନ ସବୁ । ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ପ୍ରାୟ ଅଧିକାଂଶ କଳାକାର ଧିରେ ଧିରେ ଓଟିଟିରେ କରୁଛନ୍ତି କ୍ୟାରିୟର । ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍, ରବିନା ଟଣ୍ଡନଙ୍କ ଭଳି ଆକ୍ଟ୍ରେସ ଏବେ ଏହି ଦୌଡରେ । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି କେହି ଏଣ୍ଟ୍ରି ମାରିଥିବାବେଳେ ଆଉ କେହି ଡେବ୍ୟୁ ଅପେକ୍ଷାରେ ।

ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ୍‌:  ବଲିଉଡର ଧକ୍ ଧକ୍ ଗାର୍ଲ । ୧୯୮୦,୧୯୯୦ ଦଶକର ସବୁଠାରୁ ପପୁଲାର ଅଭିନେତ୍ରୀ । ଆକ୍ଟିଂସହ ଡ୍ୟାନ୍ସ ପାଇଁ ସେ ବେଶ୍ ଫେମସ୍। ଦିଲ୍, ତେଜାବ ଏବଂ ସାଜନ ଭଳି ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିବା ମାଧୁରୀ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସର ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ‘ଦି ଫେମ୍ ଗେମ୍’ ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ମାଧୁରୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସଞ୍ଜୟ କପୁର, ଗଗନ ଆରୋରା, ମୁସ୍କାନ ଭଳି ଅନେକ କଳାକାର ଏହି ଶୋ’ରେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଆଗକୁ ୨୦୨୩ ଫେମ୍‌ ଗେମର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜିନ୍‌ ହୋଇପାରେ ରିଲିଜ୍ ।

ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍‌: ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍ । ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ଓଟିଟିରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ମାଧୁରୀଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ସୁସ୍ମିତାଙ୍କ ଓଟିଟି କ୍ୟାରିଥିଲା ବେଶ ପ୍ରଭାବିତ । ଡିସ୍ନି ପ୍ଲସ୍ ହଟଷ୍ଟାରରେ ‘ଆର୍ଯ୍ୟା’ ସହ ୱେବ୍ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ସୁସ୍ । ରାମ ମାଧବନୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଶୋ’ରେ ସୁସ୍ମିତା ମୁଖ୍ୟ ଲିଡ ରୋଡରେ  ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସିରିଜର ଦୁଇଟି ପାର୍ଟ ରିଲିଜ୍ ହୋଇ ସାରିଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ‘ଆର୍ଯ୍ୟ’କୁ ପ୍ରାୟ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ମିଳିଥିଲା ବାହାବା ।  

କରିସ୍ମା କପୁର: ସବୁଠୁ କମ୍ ବୟସରେ ବଲିଉଡରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି । କପ୍ପୁର ଖାନଦାନରେ ସେ ଲୋଲୋ । ୯୦ ଦଶକର ପ୍ରଥମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯିଏ ଗ୍ଲାମର ଦୁନିଆରେ ଜାହିର କରିଥିଲେ ଦବଦବା । ଦୀର୍ଘଦିନର ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟର ପରେ  ସେ zee5 ALT ବାଲାଜୀରେ ଏକତା କପୁରଙ୍କ ମେଣ୍ଟାଲହୁଡ୍‌ ୱେବ୍‌ ସିରିଜ୍‌ରେ କରିଥିଲେ ଡେବ୍ୟୁ । ଆଗକୁ କରିସ୍ମା ଆଉ ଏକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ଓଟିଟିକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ।

କାଜୋଲ୍‌: ବ୍ଲାକ ବିଉଟି କାଜୋଲ୍ । ୧୯୯୦ ଦଶକର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ । ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଅନେକ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ୍ ଛାଡ ଛାଡିଯାଇଛଇ । କାରଣ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ଯୋଡି ଥିଲା ସୁପର ଡୁପର ହିଟ୍ । ‘ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିଆ ଲେ ଜୟେଙ୍ଗେ’ ଏବଂ ‘କୁଚ କୁଚ ହୋତା ହେଁ ପାଇଁ ଆଜି ବି ସେ ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ । ଧୀରେ ଧୀରେ ସବୁ OTT ମୁହାଁ ହେଉଥିବା ବେଳେ କାଜୋଲ ବି ପଛରେ ନାହାଁନ୍ତି ।  ଡିସ୍ନି + ହଟଷ୍ଟାର୍ ସିରିଜ୍‌ରେ କାଜୋଲ୍‌ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ: ବଲିଉଡ ଡିଭାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଗରେ ରହିଥାଏ ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ନାଁ । ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଛଡା ସେ ତାଙ୍କର ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ପାଇଁ ବେଶ୍ ପପୁଲାର । ଫିଲ୍ମ ବ୍ୟତୀତ ରିଅଲିଟି ସୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ଜଲଓ୍ୱା । ଏବେ ତାହ୍କ ହାତରେ ରହିଛି ଅନେକ ରିଆଲିଟି ସୋ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ରୋହିତ ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ‘ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ’ ସହ ୱେବ୍‌ ସିରିଜ୍‌ରେ ନଜର ଆସିବେ । ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଅପୋଜିଟରେ ରହିବେ  ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମଲହୋତ୍ରା, ବିବେକ ଓବରାଇ । ଏହା ଆକ୍ସନ, ଡ୍ରାମା ଉପରେ ଆଧାରିତ ।

   Related Posts