AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘରରେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ

30/09/2018 at 10:32 AM

ନ୍ୟୁୟର୍କ ୩୦|୯: ଆତଙ୍କବାଦକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ । ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ୭୩ ତମ ଅଧିବେଶନରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ସୁଷମା କହିଛନ୍ତି- ଭାରତ ପଡ଼ୋଶୀ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ପୀଡ଼ିତ । ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଛି । ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଡାକ ଟିକଟ୍ ଜାରି କରୁଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀର ଆଖ୍ୟା ଦେଉଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ହାଫିଜ୍ ସୟିଦ ଖୋଲାଖୋଲି ପାକିସ୍ତାନରେ ରାଲି କରୁଛି ଓ ଧମକ ବି ଦେଉଛି । ପାକିସ୍ତାନ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ସୁଷମା କହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଗୋଟିଏ ପଟେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ପଠାଉଛି । ଆତଙ୍କବାଦ ସଂପର୍କରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମୁଦାୟର ଦୋହରା ନୀତିକୁ ସେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ପରି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦେଶକୁ ଏବେଠାରୁ କାବୁ ନକଲେ ତାହା ସାରାବିଶ୍ବକୁ ଗିଳିଦେବ ବୋଲି ସେ ଚେତେଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଆଜିର ବିଶ୍ବ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ଜାତିସଂଘରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାନଗଲେ ଲିଗ୍ ଅଫ ନେସନ ପରି ଏହା ବିଫଳ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ସୁଷମା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts