scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏକାମ୍ର ଭୂମିପୂଜନ ଉତ୍ସବରେ ଅଭିମାନ କଲେ ସୁର, ମାନଭଞ୍ଜନ କଲେ ମେୟର

28/06/2023 at 5:15 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୦୬: ଏକାମ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭୂମିପୂଜନ ଉତ୍ସବରେ ଅଭିମାନ କଲେ ସୁର ରାଉତରାୟ । ପ୍ରଥମେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ସୁରଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନାହିଁ ଚେୟାର । ମଞ୍ଚରୁ ରାଗି ଉଠି ଆସିଲେ ସୁର ରାଉତରାୟ । କହିଲେ ଏକାମ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭୂମିପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ୩ ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି ଚେୟାର । କିନ୍ତୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ଚେୟାର ନାହିଁ ।

ଚେୟାର ନଥିବାରୁ ରାଗି କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ସୁର ରାଉତରାୟ । ତେବେ ସୁରଙ୍କ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ ମେୟର ସୁଲୋଚନା । ଡାକିନେଇ ସୁରଙ୍କ ମାନ ଭଞ୍ଜନ କରିଥିଲେ ମେୟର । ଡାକି ନେଲେ ଓ ମଞ୍ଚରେ ବସିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ଏକାମ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଆମେନିଟିଜ୍ ଆଣ୍ଡ ମନ୍ୟୁମେଣ୍ଟସ୍ ରିଭାଇଭାଲ୍ ପ୍ଲାନର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତୀ । ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସିଥିବା ବୈଦିକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ଓ ପଣ୍ଡିତମାନେ କରୁଛନ୍ତି ହୋମ ଯଜ୍ଞ । ଫୁଲ ସାଙ୍ଗକୁ ରଙ୍ଗୀନ ଆଲୋକମାଳାରେ ଝଟକୁଛି ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର । ୮୦ ଏକର ଜମିରେ ୨୮୦କୋଟି ବ୍ୟୟରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ କରାଯିବ । ଦେଢ଼ ବର୍ଷରେ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମ ସାରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ।

   Related Posts