Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, odisha news,khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରୁଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା; ଉଠାଇନେଲା ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭାରତରେ ସମସ୍ତ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଟିମ୍‌କୁ ଛଟେଇ କଲା GitHub; ୧୪୦ ଇଞ୍ଜିନିୟର ହେବେ ପ୍ରଭାବିତ
  • ||
  • ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା; ୟୁକ୍ରେନ୍ ଫେରନ୍ତା ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ MBBS ପରୀକ୍ଷା ପାସ୍ କରିବାକୁ ମିଳିବ ଥରେ ସୁଯୋଗ, ଦୁଇ ବର୍ଷ ଇଣ୍ଟର୍ଣ୍ଣସିପ୍ ବାଧ୍ୟତାମୁଳକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଶ୍ରୀରାମନବମି ପାଇଁ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବିଶାଳ କଳଶ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା: ଅଟେଇ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଧନୁତୀରଧାରୀ ୯ ଶୀକାରି
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋରେ ପ୍ରବାସୀ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ; ୩୯ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଆୟକର ଫାଙ୍କିବା ଅଭିଯୋଗ, ସୁନ୍ଦରଗଡ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ଅନ୍ବେଷା ଇନ୍ ଚିଟ୍ ଫଣ୍ଡ ମାମଲା : ଡାଇରେକ୍ଟରଙ୍କୁ ୫ବର୍ଷ ଓ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ବଢ଼ିଲା ପାନ୍‌-ଆଧାର ଲିଙ୍କ ଅବଧି, ଏତିକି ସମୟ ଦେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ଟଙ୍କା ନେଣଦେଣକୁ ନେଇ ମହିଳାଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ
  • ||

ବିଜ୍ଞାନ ଯୁଗରେ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ରାଜ ; ସରକାରୀ ଡାକରାଖାନାରେ ରୋଗୀକୁ ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା

2/06/2018 at 11:24 AM

ବିଜ୍ଞାନର ଅଗ୍ରଗତି ଓ ସଚେତନ ସଚେତନତା ସ୍ୱତେ କେତେ ବେଳେ ଚେଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଛି ତ ଆଉ କେତେ ବେଳେ ତାନ୍ତ୍ରିକ ଉପରେ ଭରଷା କରି ରୋଗୀକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପକା ଯାଇଛି ! ହେଲେ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା କରାଯିବ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ରେ ! ଗତ କାଲି ବିଳମ୍ବୀତ ରାତିରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମହିଳା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବେଡ଼ ପାଖରେ ଜଣେ ଗୁଣିଆ ଆସି ଝଡ଼ାଫୁଂକା କରୁଥିବାର ଦେଖି ଅନେକ ଲୋକ ଚକିତ ହୋଇଥିଲେ ! ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଅଂଚଳର ଜଣେ ମହିଳା ବାଡ଼ିରେ ଗଦା ହୋଇଥିବା କେନ୍ଦୁ ପତ୍ର ବିଡା ଖୋଲୁ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ନାଗ ସାପ କାମୁଡି ଦେଇଥିଲା ! ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ଛେଣ୍ଡିପଦା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ! ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତ୍ୱର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଅନୁଗୋଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ! ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟା ପର୍ଣ୍ଣ ହେବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଂଚଳରୁ ଜଣେ ଗୁଣିଆ କୁ ଧରି ମେଡିକାଲ ପଂହଁଚି ଥିଲେ ! ଗୁଣିଆ ଜଣକ ମହିଳାଙ୍କ ବେଡ଼ ପାଖକୁ ଯାଇ ଅଧା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଫୁଙ୍କାଝଡ଼ା କରିଥିଲେ ! ଅନଗୁଳର ସାପ ଉଦ୍ଧାର କାରି ଆଦିତ୍ୟ ବେହେରା ଏହା ଦେଖି ଗୁଣୁଆକୁ ପାଟି କରିବା ସହିତ ହସ୍ପିଟାଲ କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ ! ତେବେ ହସ୍ପିଟାଲ କତ୍ତୃପକ୍ଷ ଆସିବା ବେଳକୁ ଗୁଣିଆ ଜଣକ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ !ତେବେ ସାପ କାମୁଡିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କହିବା ମୁତାବକ ଗୁଣିଆ ଜଣକ ବହୁ ସାପ କାମୁଡ଼ା ରୋଗୀକୁ ଭଲ କରିଛନ୍ତି ! ଏଥି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ କୁ ନେଇ ଆସିଥିଲି ! ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଝଡ଼ା ଫୁଂକା ବିଷୟରେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିଆ ମିଳିପାରିନାହିଁ !

Leave a Reply

   Related Posts