ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ବ୍ରିଟେନର ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ସୁନକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଭାଷଣ, ସବୁଠୁ ଲମ୍ୱା ସମ୍ୱୋଧନରେ ସାମିଲ

25/10/2022 at 9:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଋଷି ସୁନକ ୧୦ ଡାଉନିଂ ଷ୍ଟ୍ରିଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଶକୁ ସମ୍ୱୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏହି ସମ୍ୱୋଧନ ନିକଟ ଦଶନ୍ଧିରେ ଦେଶର କୌଣସି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଭାଷଣ ।

ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଖବରକାଗଜ ଅନୁସାରେ, ସୁନକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ୫ ମିନିଟ୍ ୫୬ ସେକେଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ବୋରିସ ଜନସନଙ୍କୁ ଛାଡି ଆଜି ଯାଏଁର ସବୁ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ସମ୍ୱୋଧନରେ ସବୁଠୁ ଲମ୍ୱା । ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ବୋରିସ ଜନସନ ପ୍ରାୟ ୧୧ ମିନିଟ୍ ୧୩ ସେକେଣ୍ଡର ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ ।

ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଲିଜ୍ ଟ୍ରସଙ୍କ ଠାରୁ ସୁନକ ପ୍ରାୟ ୨ ମିନିଟ ଅଧିକା ଭାଷଣା ଦେଇଥିଲେ । ଟ୍ରସ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଚାରି ମିନିଟ୍ ଚାରି ସେକେଣ୍ଡ ଯାଏଁ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାଛଡା ସୁନକ ଅନେକ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଲମ୍ୱା ସମ୍ୱୋଧନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଟେରେଜା ମେ( ୪ ମିନିଟ ୪୨ ସେକେଣ୍ଡ), ଡେଭିଡ୍ କ୍ୟାମରନ (୪ ମିନିଟ୍), ଗାର୍ଡନ ବ୍ରାଉନ (୨ ମିନିଟ ୪୯ ସେକେଣ୍ଡ) ଏବଂ ଟୋନି ବ୍ଲେୟର ( ୫ ମିନିଟ ୧୭ ସେକେଣ୍ଡ) ସାମିଲ ରହିଛି।

   Related Posts