ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳିକୁ ନେଇ କାନ୍ଦିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, କହିଲେ ଆମ ସାର୍ ନଆସିଲେ ଆମେ ଆସିବୁନି

1/09/2022 at 4:14 PM

ପାପଡାହାଣ୍ଡି ୦୧/୦୯: ଭେଁ ଭେଁ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ତେବେ ଏହି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାଡ ଖାଇ କାନ୍ଦୁନାହାଁନ୍ତି । ବରଂ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ବଦଳି ଦାବିରେ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି । ସାର୍‌ଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ଦାବିରେ ଅଡିବସିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଏପରି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଡେଙ୍ଗାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖର୍କୀ ଗ୍ରାମର ସରକାରୀ ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ।

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଦାବି ସାର ଆମର ବହୁତ ଭଲ । ଖାଇବା ପିଇବାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପାଠ ପଢ଼ାଇବା ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବି ଠିକ ଭାବେ ଦେଖୁଥିଲେ । ଆମ ସାର୍ ଆସିବା ଦିନଠୁଁ ଆମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବଦଳି ଯାଇଛି । ଆମ ସାର୍‌ଙ୍କୁ କାହିଁକି ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଆମକୁ ଆମ ନାଗ ସାର ହିଁ ଦରକାର ନ ହେଲେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆସିବୁ ନାହିଁ ଏଭଳି କହି କହି କାନ୍ଦୁଥିଲେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗତ ୪ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେଲା ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହି ଆସୁଥିଲେ । ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ ଫ୍ରାନସିସ ନାଗ୍ । ସେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁବିଧା କରିଥିଲେ । ପାଠ,ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା, ଖାଇବା ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ ଭାବେ ତୁଲାଇଥିବା ହେତୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଝୁରି ଝୁରି କାନ୍ଦୁଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଅଭିଭାବକ ମାନେ ବି ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଅଣାଯାଉ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଯଦି ନାଗ୍ ସାରଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଣା ନଯାଏ ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆସିବାକୁ ରୋକ ଠୋକ ମନା କରିଛନ୍ତି ଉକ୍ତ ଵିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ । ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ କମିଟି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ତୁରନ୍ତ ବଦଳି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts