vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ମୋଟ୍ ପାସ୍ ହାର ୯୦.୫୫ ପ୍ରତିଶତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଷ୍ଟିଲ ସିଟିରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ହେଲା ମହଙ୍ଗା, ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ବଢିଲା ୫୦ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଷ୍ଟିଲ ସିଟିରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ପୁରୁଷବନ୍ଧୁଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ରାଉରକେଲାରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||

ଅକ୍ଟୋବର ଦ୍ବିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ହୋଇପାରେ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ : ସଜବାଜ ଛାମୁଆ ସଂଗଠନ

28/08/2018 at 5:49 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮|୮: ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପାଗ ଭିଡ଼ୁଛନ୍ତି ଛାମୁଆ ସଂଗଠନ । ଯଦିଓ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇନାହିଁ, ତେବେ ଅକ୍ଟୋବର ଦ୍ବିତୀୟ ସପ୍ତାହ ବେଳକୁ ହୋଇପାରେ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ । କିଛି କିଛି କଲେଜରେ ପ୍ରାକ୍ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ଦେଖାଦେଲାଣି। କହିବାକୁ ଗଲେ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆହୁରି ଦେଢ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅଛି । ନିର୍ବାଚନକୁ ଅଖି ଆଗରେ ରଖି ରାଜ୍ୟର ୩ଟି ଛାମୁଆ ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପାଗ ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି । ଏପରକି ପ୍ରାକ୍ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଲାଣି । ଏହି ପ୍ରାକ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଆଗରେ ରହିଛି ଛାତ୍ର ବିଜେଡ଼ି । ତେବେ ଛାତ୍ର ବିଜେଡିରେ ଅନ୍ତଃକନ୍ଦଳ ନେଇ ଯୋରସୋରରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି । ତେବେ ଛାତ୍ର ବିଜେଡ଼ିର ଅନ୍ତଃକନ୍ଦଳକୁ ଛାତ୍ର ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି । ବର୍ଷ ତମାମ ସଂଗଠନର ଅଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବାବେଳେ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ହାତକୁ ନେଇଛନ୍ତି । ତାରିଖ ଘୋଷଣାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ଛାତ୍ର ବିଜେଡ଼ି, ଆଉ ଚଳିତବର୍ଷ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନରେ ଅଧିକ ସଫଳତା ମଳିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ସଭାପତି ରାଣାପ୍ରତାପ ପାତ୍ର ।
ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଏଭିବିପି ଓ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ବି ଅଙ୍କା କଷିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, କଲେଜରେ ଖାଲିପଡ଼ିଥିବା ପ୍ରଫେସର ଅଧ୍ୟାପକ, କର୍ମଚାରୀ ଓ କ୍ୟାମ୍ପସ୍ରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମୁଦ୍ଦା କରିଛି । ସେପଟେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବ ନିର୍ବାଚନର ବିଫଳତାକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହିତ ମଙ୍ଗୁଆଳ ଅପେକ୍ଷାରେ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାଜଧାନୀ ଉପରେ ଏବିଭିପିର ନଜର ରହିଥିବାବେଳେ, ଶିକ୍ଷା ବଞ୍ଚିଲେ ଓଡ଼ିଶା ବଞ୍ଚିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବିଭିପି ସଙ୍ଗଠନ ସମ୍ପାଦକ ଅଭିଳାଷ ପଣ୍ଡା ।

   Related Posts