ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ: ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ଶରୀରରେ ରହିଛି ଅନେକ କ୍ଷତଚିହ୍ନ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର: ଜଳିଗଲା ଘରୋଇ ବସ୍ ନାଗରାଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

ହାର୍ ମାନିଛି ଦୁର୍ବଳତା : କେବଳ ଗୋଟିଏ କାନରେ ଶୁଣିପାରନ୍ତି ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ନାଁ ଓ ଜର୍ସି ନମ୍ବର ପଛରେ ଲୁଚିଛି ବଡ ରହସ୍ୟ…

15/01/2021 at 8:50 AM

ବ୍ରିସବେନ୍,୧୫/୦୧: ଅଷ୍ଟେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ବ୍ରିସବେନରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ବଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର । ସେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଳ-୧୩ ପରେ ନେଟ୍ ବୋଲର ଭାବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରିଥିବା ଓ୍ୱାଶିଂଟନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଥିଲା । ଏହାସହ ସେ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଦଳର ୩୦୧ ତମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର କେବଳ ଗୋଟିଏ କାନରେ ହିଁ ଶୁଣି ପାରନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେ ୪ ବର୍ଷର ଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏହି ରୋଗ ବାବଦରେ ଜଣା ପଡିଥିଲା । ଅନେକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ହୋଇଥିଲା । ପରେ ଏହା ଅସାଧ୍ୟ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଡାକ୍ତର । ଏଥିପାଇଁ ସେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁର୍ବଳତା ପାଇଁ ସେ କେବେ ବି ପଛକୁ ହଟି ନାହାଁନ୍ତି ।

ସେ ୨୦୧୬ରେ ତାମିଲନାଡୁ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫିଲ୍ଡିଂ ବେଳେ ଅନ୍ୟ ସାଥି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ କିଛିଟା ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ନେଇ କେହି ତାଙ୍କୁ କିଛି କହିନାହାଁନ୍ତି ।

ପାର୍ଥିବ ପଟେଲଙ୍କ ପରେ ସୁନ୍ଦର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ବୟସର କ୍ରିକେଟର ଭାବେ ଦିନିକିଆରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ୧୮ ବର୍ଷ ୬୯ ଦିନରେ ସେ ଦିନିକିଆ ଖେଳିଥିଲେ । ପାର୍ଥୀବ ୧୭ ବର୍ଷ ୩୦୧ ଦିନରେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଖେଳିଥିଲେ ।

ଓ୍ୱାଶିଂଟନଙ୍କ ନାଁରେ ଏକ ବଡ ରହସ୍ୟ ଲୁଚି ରହିଛି । ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାଁ ହେଉଛି ଏମ ସୁନ୍ଦର । ପିତା ପିଡି ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ନାମକ ଜଣେ ବଦାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଅନେକ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଥିଲେ । ଏହି ନାଁ ରେ ସେ ନିଜ ପୁତ୍ରର ନାଁ ରଖିଥିଲେ । ସେ ୫୫ ନମ୍ବର ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳନ୍ତି । କାରଣ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଅକ୍ଟୋବର ୫ ତାରିଖ ସକାଳ ୫ଟା ୫ରେ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts