AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

କେରଳ ଉପକୂଳକୁ ମୁହାଁଇଛି ସମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ବୁରେଭି’, ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ବିମାନ ବନ୍ଦର ବନ୍ଦ

4/12/2020 at 5:06 PM

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ୪।୧୨: ଦକ୍ଷିଣ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ବୁରେଭି’ ଉପକୂଳ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହା ରାମନାଥପୁରମ ଓ  ଟୁଥୁକୁଡି ଦେଇ ଭୂ-ଭାଗକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଟୁଥୁକୁଡି, ତେରୁନେଲ ବେଲି,  କନ୍ୟାକୁମାରୀ, କୁଡ୍ଡଲୋର ଓ ପୁଡୁଚେରୀ ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଝଡ଼ ବତାସ ସାଙ୍ଗକୁ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏ ନେଇ ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି)ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ବୁଲେଟିନ ଅନୁସାରେ ବୁରେଭି ପ୍ରଭାବରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୫୦ରୁ ୬୦ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପବନ ବହିବା ସହ ସ୍ଥଳ ବିଶେଷରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ପବନର ବେଗ ୭୦ କିଲୋମିଟର ଛୁଇଁବ ବୋଲି ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି। ବର୍ଷା ଓ ପବନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଲାଗି ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଆରବ ସାଗର ଓ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବାତ୍ୟା। ନଭେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ଆରବ ସାଗରରୁ ଉଠିଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ଗତି’  ସୋମାଲିଆ ଉପକୂଳରେ ଭୂ-ଭାଗକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ସେହିପରି ନଭେମ୍ବର ୨୫ ତାରିଖରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର’ ପୁଡୁଚେରୀ ଉପକୂଳରେ ସ୍ଥଳଭାଗକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ସହ ତାମିଲନାଡୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରିଥିଲା।

   Related Posts