oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବରାତ୍ରର ଦ୍ନିତୀୟ ଦିନ, ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ରୂପେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଆ ଜଗଦମ୍ୱା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରମେଶ ବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା
  • ||

ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ସିନା ବଢିଲାନି, ହେଲେ ଉଚ୍ଛୁଳିଲାଣି କଟକ ବିଜେଡି ରାଜନୀତି, ଏବେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଭର୍ତ୍ତୁହରି-ସୁବାସ ସିଂହ

18/09/2021 at 9:44 PM

କଟକ ୧୮।୦୯: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ସମ୍ପର୍କିତ  ମାମଲା ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ଟାଣି ସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କଟକ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ରାଜନୀତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପଡୁନି ।  କଟକ ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ଭିତରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରେ ଏବେ ଏହା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପସିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁବାସ ସିଂ । ଭର୍ତ୍ତୃହରିଙ୍କ ବୟାନ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ରାଜନୀତି କରିବାର ମଉକା ଦେଲା କହି ସାଂସଦଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ସୁବାସଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟର ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି ଭର୍ତ୍ତୃହରି ।

ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ସିନା ବଢିଲାନି । ହେଲେ ଉଚ୍ଛୁଳିଲାଣି କଟକ ବିଜେଡି ରାଜନୀତି । ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ବିଜେଡିର ଦୁଇ ନେତା । କଟକ ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ ଓ  ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ । ଆଉ ଏବେ ଏହି ବିବାଦକୁ ଧସେଇ ପଶିଛନ୍ତି  ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁବାସ ସିଂହ । ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରିଙ୍କ ବୟାନ ମୂର୍ତ୍ତି ବିବାଦ ବଢାଇବାରେ ବଳ ଦେଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୁବାସ । ସାଂସଦଙ୍କ ବୟାନ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ରାଜନୀତି କରିବାକୁ ମଉକା ଦେଲା ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୁବାସ ସିଂ ।

ଦଶହରାରେ ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ  ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବଢିବା ସପକ୍ଷରେ ଯୁକ୍ତି ବାଢିଥିଲେ ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ। ଏମିତିକି ଭର୍ତ୍ତୃହରିଙ୍କ  ନେତୃତ୍ବରେ ଏକ ଟିମ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ତା`ପୂର୍ବରୁ  ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟିର ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଲେ ହାଇକୋର୍ଟ । ଏମିତିରେ କଟକରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଥିବା ବିବାଦରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପଡ଼ିଲା ବୋଲି କୁହାଗଲା । ହେଲେ   ସୁବାସ ସିଂଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବେ କଟକ ବିଜେଡି ରାଜନୀତି ନିଆଁରେ  ଘିଅ ଢାଳିଛି । ଗୋଟେପଟେ କଟକ ସାଂସଦ  ଥିବାବେଳେ କଟକର ବାକି ବିଜେଡି ନେତା ଆଉଗୋଟେ ପଟେ । ତେବେ ସୁବାସ ସିଂହଙ୍କ ଆରୋପର  ଜବାବ୍ ବେଶ୍ ଚତୁରତାର ସହ ରଖିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଭାର୍ତୁହରି  ମହତାବ । କହିଛନ୍ତି, ହାତରେ ଆଉ ସମୟ ନାହିଁ , ଆଶା ଠାରୁ ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ହୋଇଗଲା । ସେପଟେ କଟକ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ପରସ୍ପରକୁ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଖି ଏଥିରେ ନାକ ପୂରାଇଛି କଂଗ୍ରେସ ।

   Related Posts