scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହେବ ଲକଡାଉନ୍ ! ସୋମବାର କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ନିଆଯିବ ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି

23/07/2020 at 7:37 PM

ଥିରୁବନ୍ତପୁରମ, ୨୩|୦୭:ଦେଶରେ ପ୍ରତିଦିନ ୪୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଗଲାଣି । ଏହାମଧ୍ୟରେ କେରଳ ସରକାର ପୁଣି ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଲକଡାଉନ୍ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତା ସୋମବାର ହିଁ କେରଳ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ।

କେବଳ ବୁଧବାର କେରଳରେ ନୂଆ ୧୦୩୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ସରକାର ଏର୍ଣ୍ଣାକୁଲାମ ଓ ତିଘତେନ୍ ପ୍ରାନ୍ତରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲଗାତାର ଭାବେ ସର୍ବାଧିକ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହାମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୋଭିଡ ବେଡ୍ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି କେରଳ ସରକାର ଆଶନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନକୁ ବାତିଲ କରିଛନ୍ତି । ସରକାର ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଲକଡାଉନ୍ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ରାଜଧାନୀ ତିରୁବନ୍ତପୁରମ ଓ କିଛି ଅଞ୍ଚଳ ଗତ ୨ ସପ୍ତାହ ଧରି ଲକଡାଉନ୍ ରହିଛି । ଯାହାର ଅବଧି ଜୁଲାଇ ୨୮ରେ ଶେଷ ହେବ ବୋଲି ସରକାର କହିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୧୫,୦୩୨ଟି ପଜିଟିଭ୍ କେସ୍ ବାହାରିଥିବା ବେଳେ ୮୮୧୮ଟି ସକ୍ରିୟ କେସ୍ ରହିଛି । ସେହିପରି ୬୧୬୪ଜଣ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବା ବେଳେ ୪୭ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts