vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିଭୋ ଉପରେ ଚଢଉ ନେଇ ଚୀନର ରାଗ, କହିଲା- ‘ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛା କମିଯିବ…’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮୯୩୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଲେ ଧୋନୀ, କାଟିଲେ କେକ୍ : ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ସେୟାର କଲେ ଭିଡିଓ
  • ||
  • କେବଳ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀର ବିମାନରେ ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି ତ୍ରୁଟି : ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା
  • ||
  • ୪୧ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ କୁଲ୍ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଜିତାଇଥିଲେ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍
  • ||
  • ଜନ୍ମଦିନରେ ଓ୍ୱିମ୍ବଲଡନ୍ ଦେଖିବାକୁ ପହଁଚିଲେ ମାହି, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଫଟୋ
  • ||

୧୪ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମୋହର : ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ ୩ଟି ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ,କଳାହାଣ୍ଡି ନର୍ଲାରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଲୋକୋମୋଟିଭ ୱାଗନ୍ ୱାର୍କସପ୍ ପାଇଁ ଜମି ଯୋଗାଣ ନେଇ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗର ପ୍ରସ୍ତାବ ପାସ୍

28/07/2019 at 9:44 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୮/୭: ଗତକାଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ  ବସିଥିବା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ମୋଟ୍ ୧୪ଟି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ  ମଞ୍ଜୁରୀ  ମିଳିଛି  ।  ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗର ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ  ୩ଟି ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ପୁରୀ,ଝାରସୁଗୁଡା  ଓ  ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ।  ରାଜ୍ୟରେ ରେଳକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଅଧିକ ବିକଶିତ କରିବାକୁ  ରେଲୱେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।  କଳାହାଣ୍ଡି  ନର୍ଲା ଠାରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଲୋକୋ ମୋଟିଭି  ୱାଗନ ୱାର୍କସପ୍  ପାଇଁ  ୧୧୪ ଏକର ଜମି ଯୋଗାଇବା ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଉପରେ କ୍ୟାବିନେଟର ମୋହର ।

  ଅନ୍ୟ ରେଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଜମି ଯୋଗାଣ ନେଇ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗର ୩ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି ।  ଗଞ୍ଜାମ  କନିଷି ସ୍ଥିତ ସୀତାପଲ୍ଲୀ  ଠାରେ ୪୩ ଏକର ୫୦ଡିସିମିଲି  ସରକାରୀ  ଜମିଉପରେ ଟାଟାଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଲାଗି ଲିଜ୍ ଦିଆଯିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ ହୋଇଛି । ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ସୀତାପଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ  ଯାଗାରେ   ଏକ ମଲଟି ସୁପରସ୍ପେସାଲିଷ୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ନିର୍ମାଣ କରିବ ।  ସେହିପରି ଏସିଆନ୍ ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ବିଜିନେସ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବା ଏଏସବିଏମ କୁ ଡିମଡ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପରିଣତ କରିବା, ସମ୍ବଲପୁରରରେ ଓପନ୍ ୟୁନିଭରସିଟି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମୋହର ମାରିଛି । ରାଜ୍ୟରେ  ବାଲି,ଗୋଡି ,ମୋରମ ଚୋରାଚାଲଣ ରୋକିବାକୁ   ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲଘୁ ଖଣିଜ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଖୋଲାଯିବ ।  ପୁରୀ ଶଙ୍କରା ଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ  ମଠକୁ ଫେରିବ ୩.୭୮ ଏକର ଜମି । ଏଭଳି ମୋଟ୍  ୧୪ଟି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ  ମିଳିଛି କ୍ୟାବିନେଟ୍   ମଞ୍ଜୁରୀ ।

   Related Posts