ସ୍ବର୍ଗକୁ ସିଢି ପକାଇ ଚଢୁଥିଲେ ବ୍ୟକ୍ତି,୩୦୦ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରୁ ଖସି ପଡିଲେ,ଆଉ ତାପରେ…

Published By : Prameya-News7 Bureau | September 24, 2023 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୦୯: ଉଚ୍ଚତାରୁ ଖସିବାର ଅନେକ ଘଟଣା ଶୁଣିଥିବେ । କିଏ ପାହାଡ ଚଢୁଥିବା ବେଳେ ତ ଆଉ କେହି ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରିବା ସମୟରେ କିମ୍ବା ଅସାବଧାନତା ଯୋଗୁଁ ଉଚ୍ଚରୁ ପଡିଯାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେବେ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସ୍ବଇଚ୍ଛାରେ ୩୦୦ ଫୁଟ ଉପରକୁ ଚଢିବା । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ନା…ଏହି ମାମଲା ସବୁଠାରୁ ଭିନ୍ନ । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ସ୍ବର୍ଗ ଯାଏଁ ପଡିଥିବା ସିଢିରେ ଚଢୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍‌ ୩୦୦ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରୁ ଖସିପଡିଥିଲେ । ଯାହା ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ହୋଇଛି ।

{"id":848535,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବ୍ରିଟେନର ବାସିନ୍ଦା । ଏବେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବେ ଯେ ସ୍ବର୍ଗକୁ ସିଢି କଣ ? ଏହା କେଉଁଠାରେ ରହିଛି ? ଏହା କଣ ସତ ?  ବାସ୍ତବରେ ଏହି ସିଢିର ନାଁ ହେଉଛି'stairway to heaven'ବା  'ସ୍ୱର୍ଗକୁ ସିଢି’ । ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସ୍ୱର୍ଗ ଯାଏଁ ଯାଉଥିବା ପାହାଚ । ତେବେ ଏହି ସିଢି ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ପାହାଡ ଉପରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି । ଏହି ସିଢି ବହୁତ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ । ସ୍ଥାନଟି ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ।

{"id":848536,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ଘଟଣାଟି  ୧୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଘଟିଥିଲା ​​। ଏଥିରେ ଜଣେ ୪୨ବର୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି  । ସେ ଏକୁଟିଆ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଢି ଚଢୁଥିଲେ । ହଠାତ୍ ତାଙ୍କ ପାଦ ଖସିଗଲା ଏବଂ ତଳେ ଥିବା ଘାଟିକୁ ଖସି ପଡିଥିଲେ । ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ କିଛି ରେସ୍‌କ୍ୟୁ ହେଲିକପ୍ଟର ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

wp:html
/wp:html

କିଛି ସମୟ ପରେ ଉଦ୍ଧାରକାରୀମାନେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ପାଇଥିଲେ । ତେବେ ଘଟଣାରେ କାହାର ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଅଧିକାରୀ । ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି ପାହାଚ ଚଢିବା ସମୟରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଏକାକୀ ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ୧୩୦ ଫୁଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଢିଥିଲେ ।  

{"id":848539,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ତେବେ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି କି ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଚଢିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି, ସେମାନେ ହିଁ କେବଳ ପାହାଚ ଚଢିପାରିବେ । ଏହି ସମୟରେ ପାଗ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ରହିବା ଉଚିତ୍‌  । ଏମିତିକି ବେଶୀ ପବନ ବି ନହେବା ଦରକାର ।  ତେବେ ସ୍ୱର୍ଗକୁ ସିଡ଼ି ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ଅନେକ ଲୋକ ଏଥିରେ ଚଢିବାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥାନ୍ତି । ଏଥିରେ ଚଢିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ବୋଲି କୁହାଯାଏ ।  

You Can Read:

wp:embed {"url":"https://www.prameyanews7.com/success-story-manu-agrawal-how-to-become-rich-millionaire-from-10-thousand-to-1-9-crore-job-salary/","type":"wp-embed","providerNameSlug":"prameya-news-7"}
https://www.prameyanews7.com/success-story-manu-agrawal-how-to-become-rich-millionaire-from-10-thousand-to-1-9-crore-job-salary/
/wp:embed

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.