Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ଶହେ ଧନୀ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ଜଣେ କ୍ରିକେଟ୍‌ର, ନମ୍ୱର ୧ରେ ବାସ୍କେଟବଲ୍‌ ପ୍ଲେୟାର

1/12/2022 at 2:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୧/୧୦: କ୍ରିକେଟ୍‌ ହେଉ କି ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌, ଏହି ଖେଳ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଖେଳାଳୀ କେବଳ ମଇଦାନ୍‌ରେ କମାଲ୍‌ ଦେଖାନ୍ତିନି, ଏଥିସହିତ ସେମାନଙ୍କର ରୋଜଗାର ମଧ୍ୟ ଅଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଲା ଭଳି । କିଛି ଏପରି ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କି ବଡ଼ ବଡ଼ କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କିଛି ଦେଶରେ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଦର୍ଶକ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ପ୍ରେମରେ ପାଗଳ । ହେଲେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନମ୍ୱର ୧ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳରୁ ନୁହେଁ ବରଂ ବାସ୍କେଟ୍‌ବଲ୍‌ ଖେଳାଳୀ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଯିଏକି ଲିଓନେଲ୍‌ ମେସି ଏବଂ କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲ୍ଡୋଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ବି ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ନିକଟରେ ସ୍ପୋର୍ଟିକୋ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରୁଥିବା ଶହେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଲିଷ୍ଟ୍‌ ଜାରି ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଆଗପଛ ହୋଇ ଲିଓନେଲ୍‌ ମେସି ଏବଂ କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲ୍ଡୋ ପଛରେ ରହିଛନ୍ତି । ଦୁହେଁ କ୍ରାମାଗତ ଭାବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଲିଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ବାସ୍କେଟ୍‌ବଲ୍‌ ଆଇକନ୍‌ ଲେବ୍ରୋନ ଜେମ୍ସଙ୍କ ନାମ ରହିଛି । ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ୧୨୬.୯ ମିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର୍‌ ଆୟ କରି ସେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ଖେଳାଳୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ନାଇକ୍‌, ପେପ୍ସିକୋ, ୱାଲ୍‌ମାର୍ଟ, ଏଟି ଆଣ୍ଡ ଟି ଏବଂ ଇଭେନ୍‌ କ୍ରିପ୍ଟୋ. କମ୍‌ ଭଳି କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆୟର ଅଧିକ ଭାଗ ମିଳିଥାଏ ।

ସ୍ପୋର୍ଟିକୋର ଏହି ଲିଷ୍ଟ୍‌ରେ ୧୨୨ ମିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର୍‌ ଆୟ ସହ ମେସି ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ୧୧୫ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍‌ ସହ ରୋନାଲ୍ଡୋ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଏହି ଲିଷ୍ଟ୍‌ରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ଜଣେ ମାତ୍ର ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନାମ ରହିଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳର କ୍ରିକେଟର୍‌ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ଲିଷ୍ଟ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ୩୩.୯ ମିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର୍‌ ଆୟ ସହ ସେ ଲିଷ୍ଟର୍‌ ୬୧ ନମ୍ୱର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts