scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ କରିବ ବଡ଼ ଛଟେଇ ! ୧୪୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଦା କରିବ କମ୍ପାନି

12/02/2024 at 4:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆର୍ଥିକ ସଂକଟର ସାମନା କରୁଥିବା ସାଇସଜେଟ୍ ନିଜର ଅନେକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ବିମାନ କମ୍ପାନି ନିବେଶକଙ୍କ ଭରସା ବିଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କାଟ ଉପାୟରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ୧୪୦୦ କମ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।  ଏହି ସଂଖ୍ୟା କମ୍ପାନିର ମୋଟ ଶ୍ରମ ଶକ୍ତିର ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ଏୟାରଲାଇନ ବର୍ତ୍ତମାନ ୯ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ପରିଚାଳିତ ଏବଂ କମ୍ପାନି ପ୍ରାୟ ୩୦ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରୁଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କମ୍ପାନିର ବେତନ ବିଲ୍ ୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ କମ୍ପାନି ନିଜ ଶ୍ରମ ଶକ୍ତି କମ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ବଡ଼ ପ୍ଲାନ କରୁଛି ନୋକିଆ ! କମ୍ପାନୀ କରିପାରେ ୧୦ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଅନେକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ବହୁ ମାସରୁ ବକେୟା ରହିଛି । ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ ନିଜ ଜାନୁଆରୀ ମାସର ଦରମା ମଧ୍ୟ ପାଇ ନାହାନ୍ତି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବିମାନ କମ୍ପାନି ୨୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଫଣ୍ଡ ଏକାଠି କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ।

୨୦୧୯ରେ ନିଜର ସବୁଠୁ ଭଲ ସମୟରେ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ପାଖରେ ୧୧୮ ବିମାନ ଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୧୬ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ କାମ କରୁଥିଲେ । ଏୟାରଲାଇନର ୨୦୧୯ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ୧୬.୩ କବଜା ଥିଲା ।

   Related Posts