scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଅଦଳବଦଳ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର, ଜାନୁଆରୀରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭାବନା; ସଂଗଠନରେ ବି ହୋଇପାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ

11/12/2022 at 10:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜରାଟ ଏବଂ ହିମାଚଳ ନିର୍ବାଚନ ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଅଦଳବଦଳ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଚର୍ଚ୍ଚା ଏହା ମଧ୍ୟ ହେଉଛି ଯେ ବିଜେପିର ସାଂଗଠନିକ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ବଡ଼ ଧରଣର ଅଦଳବଦଳ ହୋଇପାରେ । ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଆଦେଶ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ ଏହା ସହ ଯୋଡି ଦେଖାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା କିଛି ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନଜରରେ ରଖି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଶୀଘ୍ର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଅଦଳବଦଳ ଏବଂ ବିସ୍ତାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ।

ମୋଦୀ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଅଦଳବଦଳ ହେବା ନେଇ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜାରି ରହିଛି । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆସନ୍ତା କିଛି ମାସ ଭିତରେ ଯଦି ସବୁ କିଛି ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଚାଲେ ତେବେ ଶୀଘ୍ର ମୋଦୀ କ୍ୟାବିନେଟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ । ୨୦୨୧ ଜୁଲାଇରେ ହୋଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ବିସ୍ତାର ପରେ ମୋଦୀ ସରକାରରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇ ନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଅନେକ ବଡ଼ ରାଜନୈତିକ ଘଟଣାକ୍ରମ ଘଟିସାରିଛି । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଠଟି ବିନ୍ଦୁ ଆଧାରେ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାକୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ କେଉଁ ପରି ଭାବରେ ପହଞ୍ଚାଯାଇଛି ତାହା ସାମିଲ ରହିଛି ।    

   Related Posts