AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ: ଗୋଛାପଡା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଂଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ପ୍ରଥମ କ୍ରସ୍ ଓଭର ମ୍ୟାଚରେ ମାଲେସିଆକୁ ହରାଇ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସ୍ପେନ, ସୁଟ୍ ଆଉଟରୁ ବାହାରିଲା ରେଜଲ୍ଟ

22/01/2023 at 7:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ କ୍ରସ ଓଭର ମ୍ୟାଚରେ ମାଲେସିଆକୁ ହରାଇ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଛି ସ୍ପେନ୍ । ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ୨-୨ ଗୋଲରେ ବରାବର ସ୍ଥିତିରେ ରହିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ନକ୍ ଆଉଟ୍ ମ୍ୟାଚର ବିଜେତା ଜାଣିବା ପାଇଁ ସୁଟ୍ ଆଉଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ସ୍ପେନ ୪-୩ରେ ମାଲେସିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରି କ୍ୱାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏବେ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ସ୍ପେନ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ।

ସ୍ପେନ ଏବଂ ମାଲେସିଆ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ବେଶ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲା । ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଦୁଇ ଟିମ୍ ବିପକ୍ଷ ଟିମ୍ ବିରୋଧରେ ଗୋଲ ଦେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଏବଂ ୦-୦ରେ ବରାବରରେ ରହିଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଗୋଲ ହୋଇ ନଥିଲା ।

ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରେ ଫାଇଜଲ ସାରି ମାଲେସିଆ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ କରି ଟିମକୁ ୧-୦ର ଲିଡ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସ୍ପେନକୁ ମିଳିଥିବା ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣରକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରି ୧-୧ରେ ବରାବର କରାଇଥିଲେ ସ୍ପେନର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ମିସାଲେ । ତେବେ ଏହାର କିଛି ମିନିଟ୍ ପରେ ସ୍ପେନକୁ ପୁଣି ଏକ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣର ମିଳିଥିଲା । ଜାଭିୟର ଜିସପେର୍ଟ ଏହି ପେନାଲ୍ଟିକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରି ଟିମକୁ ୨-୧ରେ ଆଗୁଆ କରାଇଥିଲେ । ଚତୁର୍ଥ କ୍ୱାର୍ଟରର ମାଲେସିଆ ପକ୍ଷରୁ ସେଲୋ ସିଲଭେରିସୁ ଚମତ୍କାର ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଷ୍ଟ୍ରୋକ ମାରି ଦେଶ ପାଇଁ ଗୋଲ କରିଥିଲେ । ସମୟ ଶେଷ ହେବା ଯାଏ ଦୁଇ ଟିମ୍ ୨-୨ରେ ବରାବର ରହିଥିଲେ । ଫଳରେ ସୁଟ୍ ଆଉଟରେ ସ୍ପେନ ୪-୩ରେ ମାଲେସିଆକୁ ହରାଇ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।     

   Related Posts